Kiedy są wakacje? Przed długim odpoczynkiem uczniowie będą mieli jeszcze kilka dni wolnych

Kiedy są wakacje? Letnia długa przerwa od lekcji to wymarzony czas dla uczniów, którzy w tym roku przez większość miesięcy uczyli się zdalnie. Nie wiadomo, kiedy wrócą na zajęcia do szkoły, ale z pewnością nie mogą doczekać się dni wolnych. Kiedy są wakacje? Czy uczniów czekają jeszcze jakieś dni wolne? Wyjaśniamy.

Kiedy są wakacje? Czy przed przerwą od nauki uczniowie wrócą do placówek na lekcje? Podczas konferencji premiera 14 kwietnia Adam Niedzielski przedstawił plany rządu na najbliższe dni. "Jeśli chodzi o kwestie przywracania nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 to najważniejszym parametrem będzie kwestia liczby dziennych zachorowań około 30 na 100 tys., a także to jak w danym regionie wygląda obłożenie łóżek w szpitalach i poziomy wyszczepienia" - wyjaśnił Adam Niedzielski 14 kwietnia. Niewykluczone zatem, że uczniowie wrócą do szkół na lekcje przed wakacjami. 

Kiedy są wakacje? Przed przerwą wakacyjną uczniowie będą mieli jeszcze długie weekendy

Niedawno uczniowie mogli odpocząć podczas przerwy wielkanocnej, która wypadała bardzo korzystnie dla nich. Kolejne dni wolne wypadają w maju. Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja, dlatego dniem wolnym od nauki będzie jedynie poniedziałek, kiedy jest Święto Konstytucji 3 Maja. Majówkę spędzimy jednak zgodnie z zaleceniami rządu i pilnując przestrzegania obostrzeń. Adam Niedzielski wyjasnił ostatnio, że podczas majówki policja i sanepid będą przeprowadzać liczne kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń.

Następnie dni wolne są w czerwcu, kiedy obchodzimy Boże Ciało - a dokładnie w czwartek 3 czerwca. Wielu uczniów zostanie zwolniona z zajęć dydaktycznych również dzień później, czyli w piątek 4 czerwca. A kiedy są wakacje?

Majówka 2021Dni wolne od szkoły 2021 - kiedy jest majówka? Niestety, upłynie po hasłem obostrzeń. Nici z wyjazdów rodzinnych

Kiedy są wakacje? Zakończenie roku szkolnego za 10 tygodni

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 wypada w piątek 25 czerwca. To oznacza, że licząc od czwartku 15 kwietnia, do wakacji pozostało 70 dni (50 dni bez weekendów). Maturzyści zakończą rok szkolny wcześniej, bo już 30 kwietnia naukę zakończą maturzyści. Dla nich nauka skończy się zatem już wkrótce, ale po zakończeniu roku szkolnego odbędzie się egzamin maturalny. 

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy
Więcej o: