Dni wolne od szkoły 2021 - kiedy jest majówka? Niestety, upłynie po hasłem obostrzeń. Nici z wyjazdów rodzinnych

Dni wolne od szkoły zawsze szczególnie interesowały uczniów, którzy z niecierpliwieniem wyczekiwali odpoczynku od nauki. W tym roku przed wakacjami czekają ich jeszcze dwa długie weekendy. Niestety, majówką mogą być rozczarowani.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, ale przed letnim wolnym uczniów czekają jeszcze dwa długie weekendy. Po miesiącach edukacji zdalnej, dzieci i młodzież tęsknią za kontaktem ze rówieśnikami i liczą, że gdy zrobi się ciepło, zamiast przebywać w domach, będą mogli spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Sytuacja epidemiczna w Polsce jest obecnie bardzo poważna.

Dni wolne od szkoły 2021 - kiedy jest majówka?

Najbliższym wolnym jest majówka. Niestety, Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja, dlatego dniem wolnym od nauki będzie jedynie poniedziałek, kiedy jest Święto Konstytucji 3 Maja. Na dłuższe wolne będą mogli liczyć jednak uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie podchodzą do matury. O ile dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, dni, w które odbywają się obowiązkowe egzaminy, będą dla nich wolne od nauki. Przypominamy, że w tym roku matura z języka polskiego na poziomie podstawowym wypada we wtorek 4 maja, z matematyki w środę 5 maja, natomiast z języka angielskiego we czwartek 6 maja. W tym roku majowe wolne nie będzie jednak okazją do rodzinnych wyjazdów i grillowania, gdyż upłynie jednak pod hasłem obostrzeń. 

Ulga podatkowa na internet. Za złożony PIT można dostać nawet 1520 złUlga prorodzinna 2021 to minimum 92 zł miesięcznie

W środę 14 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której zapowiedział przedłużenie wszystkich restrykcji, z wyjątkiem tych dotyczących przedszkoli i żłobków, gdyż te placówki zostaną otwarte 19 kwietnia.

Żeby nie było wątpliwości dotyczących majówki, przedłużamy do 3 maja restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych

- ogłosił minister zdrowia.

Adam Niedzielski dodał, że podczas majówki policja i sanepid będą przeprowadzać liczne kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń.

Kolejna okazja do odpoczynku wypada w Boże Ciało, które w tym roku obchodzimy w czwartek 3 czerwca. Dzień ten jest wolny od pracy i nauki szkolnej, a jeśli dyrektor danej szkoły podejmie taką decyzję, wolny może być także piątek 4 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca w przypadku większości uczniów oraz w piątek 30 kwietnia w przypadku maturzystów.

Czy wracamy do szkoły?Czy wracamy do szkoły? Tak i to już pod koniec kwietnia. Według ministra Czarnka szkoła ma ruszyć dla wszystkich

Zobacz wideo Czy dzieci wrócą w kwietniu do szkoły? "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"
Więcej o: