Kiedy matura 2021? Andrzej Duda: Tylko w formie pisemnej

Uczniowie wszystkich roczników uczą się zdalnie już wiele miesięcy. W szczególnej sytuacji są uczniowie klas maturalnych, którzy w tym roku zdają egzamin dojrzałości. Kiedy matura 2021? Czy egzamin zostanie przełożony? Głos w tej sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda.

Kiedy matura 2021? Nic nie wskazuje na zmianę terminu

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół i terminach egzaminów maturalnych. Po spotkaniu Rady Gabinetowej i rozmowie z szefem MEN-u Przemysławem Czarnkiem prezydent zapowiedział, jak będą wyglądały matury w tym roku.

Będą matury przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej. Wyjątkowo będą oczywiście wtedy, kiedy jest to niezbędne, przeprowadzane w formie ustnej, ale zasadą absolutną będzie forma pisemna z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego

- powiedział.

Zasadą absolutną będzie forma pisemna z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego

- zapewnił.

Zobacz wideo Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Odpowiada minister edukacji

Kiedy matura 2021? Termin bez zmian

Kiedy matura 2021? Egzaminy maturalne w 2021 roku mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja oraz w terminie dodatkowym od  1 do 16 czerwca. Natomiast sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia.

Andrzej Duda podkreślił, że aż 500 tys. nauczycieli zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi i przyznał, że nic nie wskazuje na to, aby matury miały zostać przesunięte.

Kiedy matura 2021? A kiedy powrót do szkół?

Ponadto prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół i nauki w trybie stacjonarnym.

 Oczywiście jest to zależne od sytuacji epidemicznej, ale ponieważ zakładamy, że ona w ciągu najbliższych tygodni powinna się znacząco poprawiać, w związku z powyższym jest wysoce prawdopodobne i to jest bardzo poważnie rozważane w tej chwili przez pana premiera i pana ministra edukacji, aby szkoły zostały uruchomione w systemie hybrydowym. To znaczy tydzień nauki w szkole, tydzień nauki zdalnej. Wymiennie w stosunku do grup wiekowych i do podziału na klasy

- poinformował.

Więcej o: