Za ile wakacje 2021? Nim skończy się rok szkolny, uczniów czekają jeszcze dwa długie weekendy

To za ile wypadają wakacje, szczególnie interesuje uczniów, którzy po miesiącach nauki z utęsknieniem wyczekują odpoczynku. Letnim wolnym najszybciej będą cieszyć się maturzyści.

Chociaż przez ostatnie miesiące większość uczniów nie pojawiła się w szkolnych murach, dla wielu miesiące edukacji zdalnej były równie pracowite, jak te spędzone w placówkach. Do tego dochodził brak kontaktu z rówieśnikami i możliwości wyjścia do kina lub galerii handlowej, które niegdyś były częstymi miejscami spotkań towarzyskich młodzieży. Chociaż przerwa świąteczna trwała okrągły tydzień, również upłynęła im pod hasłem obostrzeń.

Za ile wakacje 2021?

Dzieci i młodzież mają nadzieję, że przy okazji kolejnego wolnego obostrzenia zostaną znacznie złagodzone, dzięki czemu będą mogli pomyśleć o wyjazdach z rodziną lub przyjaciółmi. Terminy przerw od nauki i data rozpoczęcia wakacji są także bardzo istotne dla rodziców, którzy często z odpowiednim wyprzedzeniem muszą zaplanować rodzinny urlop.

Bon turystycznyDo kiedy można wykorzystać bon turystyczny? W tym roku daje więcej możliwości

Przerwa świąteczna trwała do 6 kwietnia, a najbliższe wolne od nauki szkolnej będzie za niespełna miesiąc. Majówka zazwyczaj kojarzyła się z czasem spędzonym na świeżym powietrzu, grillowaniem oraz wyjazdami w góry. Niestety, jako że w tym roku Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, uczniowie będą musieli zadowolić się wolnym w poniedziałek, kiedy wypada Święto Konstytucji 3 Maja. Na dłuższy odpoczynek mogą jednak liczyć licealiści i uczniowie techników, którzy w 2021 nie podchodzą do matur. Jeżeli dyrektorzy placówek, do których uczęszczają, podejmą taką decyzję, będą to dla nich dni wolne od nauki szkolnej. Przypominamy, że w 2021 matura z języka polskiego na poziomie podstawowym wypada we wtorek 4 maja, z matematyki w środę 5 maja, a z języka angielskiego we czwartek 6 maja.

Kiedy kończy się rok szkolny?

Następne wolne wypada w czerwcu, kiedy obchodzimy Boże Ciało. To święto wypada w czwartek 3 czerwca, a wielu uczniów zostanie zwolniona z zajęć dydaktycznych również dzień później, czyli w piątek 4 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca. To oznacza, że licząc od poniedziałku 12 kwietnia do wakacji pozostały 73 dni (53 dni bez weekendów). O wiele szybciej, bo w piątek 30 kwietnia naukę zakończą maturzyści. Dla nich nauka skończy się już za 17 (13 dni bez weekendów).

Lektury z gwiazdką matura 2021. Lista obowiązkowych lektur zawiera niewiele pozycjiLektury z gwiazdką matura 2021. Lista obowiązkowych lektur zawiera mniej pozycji

Zobacz wideo Czy dzieci wrócą w kwietniu do szkoły? "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"
Więcej o: