Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Minister Czarnek przedstawił pozytywny scenariusz w kwestii nauczania przed wakacjami

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Dla maturzystów już wkrótce. Pozostali uczniowie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Bardzo prawdopodobne, że przed rozpoczęciem wakacji wrócą na zajęcia stacjonarne do szkół.

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? W piątek 30 kwietnia jest termin zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. Egzaminy maturalne w 2021 roku mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja (termin dodatkowy: 1-16 czerwca). Sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. Na razie nie widać powodu, dla którego mielibyśmy zmieniać termin egzaminów maturalnych- powiedział w Radiu ZET wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.

Próbne matury i egzaminy ósmoklasisty pokazały, że w bezpieczny sposób można te egzaminy przeprowadzić

- dodał.

Matura - salaKiedy są matury 2021? Piontkowski: ?Nie widać powodu, dla którego mielibyśmy zmieniać termin"

Kiedy koniec roku szkolnego 2021 dla wszystkich uczniów?

W 2021 roku zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. To oznacza, iż licząc od czwartku 8 kwietnia, do wakacji pozostało 77 dni (56 dni bez weekendów). Aktualnie uczniowie wszystkich klas uczą się zdalnie. Czy wrócą do szkół przed zakończeniem roku szkolnego?

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach

- zapewnił minister Przemysław Czarnek. Wypowiedział się też na temat sytuacji studentów.

Będę zachęcał rektorów, by przywracać naukę stacjonarną na szerszą skalę i by sesja letnia odbywała się w trybie stacjonarnym

- mówił minister edukacji i nauki.

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Najprawdopodobniej termin rozpoczęcia wakacji nie ulegnie zmianie. Uczniom niedługo będą wystawiane oceny do świadectwa na koniec roku. Maturzyści już teraz są oceniani. "Maturzyści z kiepskimi wynikami matur próbnych i niskimi ocenami otrzymanymi w pierwszym semestrze dostają czasem ultimatum: zmieniasz szkołę lub nie zdajesz. Uczeń z oceną niedostateczną do matury nie podchodzi, więc nie może jej oblać" - mówiła nauczycielka z prywatnej szkoły o migracji uczniów przed maturą. Zobacz: Maturzyści z niskimi ocenami dostają ultimatum. "Zmieniasz szkołę lub nie zdajesz". List nauczycielki do redakcji.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy
Więcej o: