Kiedy są matury 2021? Piontkowski: "Nie widać powodu, dla którego mielibyśmy zmieniać termin"

Kiedy są matury 2021? Zmiany na egzaminie dojrzałości spowodowane epidemią koronawirusa wprowadziły chaos w tematach okołomaturalnych. Znamy jednak terminy matur, poniżej prezentujemy także najważniejsze zmiany, jakie w tym roku będą zdających obowiązywać.

Kiedy są matury 2021? Zmiany w tegorocznym egzaminie maturalnym spowodowane m.in. epidemią koronawirusa i koniecznością przejścia na zdalne nauczanie wprowadziły nieco zamieszania w temacie matur. Harmonogram wygląda nieco inaczej niż w poprzednich latach, wymagania egzaminacyjne również.

Na razie nie widać powodu, dla którego mielibyśmy zmieniać termin egzaminów maturalnych

- powiedział w Radiu ZET wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.

Próbne matury i egzaminy ósmoklasisty pokazały, że w bezpieczny sposób można te egzaminy przeprowadzić

- dodał.

matura 2021 harmonogramMatura 2021 harmonogram. Ci, którzy zdają egzamin maturalny w maju, będą musieli przestrzegać pewnych zasad

Kiedy są matury 2021? Harmonogram egzaminów

Matura próbna 2021 odbyła się w dniach 3-16 marca 2021 roku. Arkusze, które wykorzystane były na tym egzaminie są dostępne na stronie CKE. Jeśli chodzi o właściwą maturę, jak co roku, uczniowie będą podchodzić do niej w maju. Jednak matura 2021 w zakresie harmonogramu różni się od egzaminu z ubiegłych lat. Egzaminy maturalne w 2021 roku mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja (termin dodatkowy: 1-16 czerwca). Sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia.

Matura 2023 - nadchodzą zmiany. Dwa wypracowania zamiast jednego i próg zdawalności egzaminu na poziomie rozszerzonymMatura 2023 - nadchodzą zmiany. Dwa arkusze z języka polskiego. Trudniej będzie zdać?

Kiedy są matury 2021? Zmiany na egzaminie dojrzałości

Egzamin maturalny w 2021 roku będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak do tej pory - na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Co się zmieniło?

  • zmniejszono liczbę zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym (przede wszystkim zadań otwartych), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu;
  • zniesiono obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego;
  • w tym roku abiturienci nie będą musieli przystąpić do obligatoryjnego dotąd jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru;

Matury 2021 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Matury 2021 mają być przeprowadzone z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Zdający będą musieli zachować dystans, mieć maseczkę, dezynfekować ręce, będzie trzeba także często dezynfekować pomieszczenia. 

Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: