Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Do odpoczynku zostało 11 tygodni, ale niektórzy wcześniej rozpoczną wakacje

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Niektórzy uczniowie, zmęczeni nauką zdalną, nie mogą doczekać się już odpoczynku. Maturzyści rozpoczynają wakacje nieco wcześniej, niż reszta roczników. Za ile dni wakacje? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021 dla maturzystów?

Od kilku miesięcy uczniowie klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych uczą się w domach. Do nich niedawno dołączyli także uczniowie klas 1-3. Przerwa świąteczna właśnie się zakończyła, więc teraz dzieci i młodzież wyczekują wakacji. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Do wakacji zostało 11 tygodni

Przerwa świąteczna w tym roku upłynęła pod hasłem obostrzeń. Przed świętami zamknięto żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a przy świątecznym stole usiedli jedynie najbliżsi domownicy. Dzieci i młodzież dzisiaj (7 kwietnia) wrócili do nauki. Ile dni tego roku szkolnego jeszcze im pozostało? 

Za niespełna miesiąc będzie majówka, więc uczniowie będą mieli kolejną okazję, by choć na chwilę odpocząć. 3 czerwca (czwartek) jest Boże Ciało - to również dzień wolny od nauki. A potem już wymarzony odpoczynek uczniów, czyli wakacje. 

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? W 2021 roku zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. To oznacza, iż licząc od środy 7 kwietnia, do wakacji pozostało 78 dni (56 dni bez weekendów).

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021 dla maturzystów? 

Rok szkolny dla maturzystów kończy się w piątek 30 kwietnia. Do matury pozostało zaledwie 22 dni (16 dni bez weekendów). Przypominamy, że w tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne uczniowie podejdą do egzaminu w ścisłym reżimie sanitarnym, a wymagania egzaminacyjne, w tym kanon lektur, uległy zmianie. Zobacz: Lektury obowiązkowe - matura 2021. Wymagania egzaminacyjne zostały mocno okrojone, a z kanonu znika ważna pozycja.

Z kolei z harmonogramem matur zapoznasz się w artykule: Matura 2021 terminy - czy ze względu na pandemię ulegną zmianie? Tegoroczni maturzyści mają nie lada wyzwanie

Zobacz wideo Zamknięte przedszkola i żłobki z pewnymi wyjątkami. Czy rząd planuje do tych wyjątków dodać dzieci pracowników handlu?
Więcej o: