Egzamin ósmoklasisty 2021. Nauczycielka: "Warto zrobić tyle, ile można, by mimo wszystko ten egzamin wypadł jak najlepiej"

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami. Uczniów czeka kilka ułatwień w związku z panującą epidemią koronawirusa i koniecznością nauki zdalnej, jednak nie oznacza to, ze do egzaminu nie muszą się przygotowywać.

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie nie tylko sprawdzianem wiedzy dla uczniów, ale i wielkim testem systemu nauczania zdalnego. Należy bowiem pamiętać, że tegoroczni ósmoklasiści już drugi rok z powodu epidemii koronawirusa w dużej mierze uczyli się wyłącznie w domach.

DLOBIEgzamin ósmoklasisty 2021. Niektórzy uczniowie będą mieli więcej czasu na rozwiązanie zadań

Warto zrobić tyle, ile można, by mimo wszystko ten egzamin wypadł jak najlepiej, ale również dla własnego rozwoju. Przeważnie na decyzję resortu edukacji rodzice reagują spokojnie. Mają poczucie, że ich, w pewnym sensie, poszkodowane dzieci są, choć w części potraktowane sprawiedliwie w niełatwych warunkach pandemii

- powiedziała nam Judyta Słowikowska - polonistka współpracująca z młodzieżą w ramach lekcji indywidualnych.

Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. 'Trudności w opanowaniu programu' to nie jedyny problem uczniówEgzamin próbny ósmoklasisty 2021. "Trudności w opanowaniu programu" to nie jedyny problem uczniów

Egzamin ósmoklasisty 2021 - wymagania egzaminacyjne 

Egzamin ósmoklasisty 2021 roku z powodu epidemii koronawirusa i konieczności wprowadzenia nauczania zdalnego będzie przebiegał według zmodyfikowanych reguł. Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie łatwiejszy. Ministerstwo edukacji narodowej okroiło nieco wymagania. Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie przeprowadzany w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie jak dotychczas: o wymagania określone w podstawie programowej. Oto najważniejsze ułatwienia dla uczniów:

  • Język polski – z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza,
  • Matematyka – ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych),
  • Język angielski – z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - terminy

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w następujących terminach:

  • 25 maja 2021 r. (wtorek) - język polski (godz. 9:00);
  • 26 maja 2021 r. (środa) - matematyka (godz. 9:00);
  • 27 maja 2021 r. (czwartek) - język obcy nowożytny (godz. 9:00).
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: