Przerwa świąteczna w szkole. Wielkanoc 2021 wyjątkowo długa dla uczniów

Wielkanoc 2021 już za kilka dni. Jak co roku najdłuższą przerwą świąteczną będą cieszyć się uczniowie w szkołach. Podczas gdy inni mogą liczyć tylko na wolny poniedziałek wielkanocny, uczniowie są zwolnieni z lekcji i mają przerwę świąteczną w szkole przez sześć dni.

Przerwa świąteczna w szkole. Wielkanoc 2021 – wyjątkowo długa

Wielkanoc 2021 to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Kościół Katolicki szczególnie celebruje Zmartwychwstawanie Jezusa Chrystusa, które zwyczajowo przypada w niedzielę. Tegoroczna Wielkanoc 2021 przypada więc w niedzielę 4 kwietnia. Drugi dzień świąt, czyli Lany Poniedziałek, wypada oczywiście 5 kwietnia. Dzieci mają jednak więcej wolnego niż tylko jeden dzień. Przerwa świąteczna w szkole jest wyjątkowo długa. 

Przerwa świąteczna w szkole. Wielkanoc 2021 – ile trwa?

Do Świąt Wielkanocnych zostało niewiele czasu. Za niespełna tydzień zasiądziemy do śniadania wielkanocnego. W tym roku również spotkamy się w węższym gronie. Trzecia fala koronawirusa nie odpuszcza, wciąż liczba zakażeń rośnie. To nie oznacza, że chwilę nie odpoczniemy. Szczególnie dzieci mogą złapać chwilę oddechu. Przerwa świąteczna w szkole w Wielkanoc 2021 jest wyjątkowo długa. To aż sześć dni wolnego!

Oczywiście uczniowie nie chodzą do szkoły, ale przez sześć dni uczniowie mają wolne także od lekcji online.

Zobacz wideo Brak dodatkowych obostrzeń w kościołach na Wielkanoc. Nadal obowiązuje limit jedna osoba na 15 m kw.

Przerwa świąteczna w szkole. Wielkanoc 2021 – kiedy wypada?

Przerwa świąteczna w szkole z okazji Wielkanocy 2021 zaczyna się już 1 kwietnia. Od czwartku nie ma już lekcji online. Zajęcia nie odbędą się także w Wielki Piątek, w Lany Poniedziałek oraz we wtorek po świętach. Przerwa świąteczna w szkole w Wielkanoc 2021 zaczyna się 1 kwietnia i trwa do 6 kwietnia. Uczniowie ostatni dzień będą mieć lekcje w środę 31 marca, a ponownie zasiądą do komputerów 7 kwietnia w środę.

Przerwa świąteczna w szkole. Wielkanoc 2021 i nowe obostrzenia

Przypomnijmy, rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w związku z trzecią falą pandemii i zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Do zamkniętych szkół dołączono zamknięcie przedszkoli i żłobków.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Rząd ogłasza nowe obostrzenia. Apel dotyczy Wielkanocy. "Spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas"

Więcej o: