Wiosenna przerwa świąteczna 2021. Wypada wyjątkowo korzystnie dla uczniów

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 to dla uczniów doskonała okazja, żeby wyłączyć komputery i spędzić trochę czasu w aktywny sposób, najlepiej na świeżym powietrzu. W tym roku mają sporo wolnego, warto więc dobrze zorganizować ten czas.

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 już za kilka dni. Dla uczniów są to całkiem długie "wakacje" od lekcji zdalnych, powinni dobrze wykorzystać ten czas. Najlepiej oczywiście na aktywności na świeżym powietrzu. Ostatnie miesiące spędzone w domu przed komputerem z pewnością nie wpłynęły korzystnie na zdrowie i nastrój naszych pociech, postarajmy się więc zapewnić im atrakcje inne niż oglądanie telewizji.

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 - ile trwa?

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 jest wyjątkowo długa. Uczniowie mają wolne od szkoły już 1 kwietnia (czwartek). Lekcje także nie odbędą się 2 kwietnia w Wielki Piątek. 3 i 4 kwietnia to Wielka Sobota i Wielkanoc. Uczniowie nie włączą też komputerów 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny oraz 6 kwietnia. Wiosenna przerwa świąteczna 2021 trwa od środy 31 marca do środy 7 kwietnia. To aż sześć dni wolnych. Warto ten czas wykorzystać w aktywny sposób.

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 - jak ją wykorzystać?

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 to przede wszystkim okazja, żeby spędzić czas z rodziną przy świątecznym stole. W tym roku zapewne nie spotkamy się z dalszymi krewnymi, a będziemy świętować w gronie najbliższych. Wiosenna przerwa świąteczna 2021 jest też dla uczniów doskonałą okazją na odpoczynek od zdalnego nauczania. Pamiętajmy, że dzieci uczą się w ten sposób od października zeszłego roku. Uczniowie klas 1-3 przez kilka tygodni chodzili do szkoły, jednak od kilku dni znów uczą się w domach. Wiosenna przerwa świąteczna 2021 powinna zostać przez najmłodszych wykorzystana do aktywności na świeżym powietrzu. Można wybrać się na rower, rolki, na spacer do lasu. Jeśli oczywiście pogoda pozwoli, można zabrać na dwór piłkę, kredę i inne zabawki, które umilą czas na świeżym powietrzu.  

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 - zachowajmy bezpieczeństwo

W czasie wiosennej przerwy świątecznej nie należy zapominać o zagrożeniach płynących z panującej epidemii koronawirusa. Planując rodzinne spotkania, weźmy pod uwagę ryzyko, jakie niosą one ze sobą szczególnie dla seniorów. Unikajmy więc spotkań w dużych grupach, na co dzień pamiętajmy o zasłanianu ust i nosa, zachowaniu dystansu społecznego, częstym myciu i dezynfekowaniu rąk.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: