Egzamin ósmoklasisty 2021 terminy. Nauczycielka: Przeważnie na decyzję resortu edukacji rodzice reagują spokojnie

Egzamin ósmoklasisty 2021 będą nie tylko testami wiedzy, lecz także sprawdzianem dla systemu edukacji zdalnej. Uczniowie już drugi rok w dużej mierze uczyli się wyłącznie z domu. Wczoraj rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty. Terminy głównych także są już znane. - Myślę, że warto zrobić tyle, ile można, by mimo wszystko ten egzamin wypadł jak najlepiej - powiedziała nam polonistka współpracująca z młodzieżą w ramach lekcji indywidualnych - Judyta Słowikowska.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - terminy

Próbne egzaminy rozpoczęły się w środę 17 marca. Potrwają przez trzy dni. Najpierw uczniowie zdają test z języka polskiego, następnie z matematyki, a ostatniego dnia przystępują do sprawdzianu z języka obcego. Daty kształtują się następująco:

  • język polski – 17 marca;
  • matematyka – 18 marca;
  • język obcy nowożytni – 19 marca.

Próbne egzaminy choć ważne, bo sprawdzają wiedzę, to zostaną przeprowadzone wyłącznie w celach informacyjnych i diagnostycznych. Nie mają wpływu na oceny uczniów. Kiedy ósmoklasiści przystąpią do egzaminów właściwych?

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty 2021 - terminy

2021 rok będzie kolejnym rokiem odstępstwa od reguły. Termin egzaminu ósmoklasisty 2021 jest przewidziany na maj. W ubiegłych latach odbywał się on w kwietniu. Przesunięcie terminu ma na celu danie uczniom więcej czasu na naukę.

Myślę, że warto zrobić tyle, ile można, by mimo wszystko ten egzamin wypadł jak najlepiej, ale również dla własnego rozwoju. Przeważnie na decyzję resortu edukacji rodzice reagują spokojnie. Mają poczucie, że ich, w pewnym sensie, poszkodowane dzieci są, choć w części potraktowane sprawiedliwie w niełatwych warunkach pandemii

- powiedziała nam polonistka współpracująca z młodzieżą w ramach lekcji indywidualnych - Judyta Słowikowska.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Egzamin ósmoklasisty 2021: "Dzieci są, choć w części potraktowane sprawiedliwie w niełatwych warunkach pandemii"

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty wyjątkowo nie odbędzie się w kwietniu, jak miało to miejsce w ubiegłych latach, lecz dopiero pod koniec maja. Dzięki temu uczniowie zyskają więcej czasu do nauki.

Terminy egzaminu ósmoklasisty wyglądają następująco:

  • język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty wypadną w czerwcu, według poniższego harmonogramu:

  • język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00
  • matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00
Więcej o: