Kiedy powrót do szkoły? Sławomir Broniarz: "Jesteśmy umordowani edukacją zdalną"

Kiedy powrót do szkoły? Chociaż minister zdrowia podjął właśnie decyzję dotyczącą przejścia w całym kraju na nauczanie zdalne, pytania o powrót do szkół nie cichną. Uczniowie, ich rodzice i część nauczycieli chcą wiedzieć, kiedy skończy się nauczanie online.

Kiedy powrót do szkoły? Mimo że trzecia fala epidemii koronawirusa trwa w najlepsze, wszyscy wciąż zadają sobie to pytanie. Uczniowie, ich rodzice i część nauczycieli są zmęczeni nauczaniem online, z niecierpliwością czekają na decyzję rządu, która umożliwi uczniom powrót do nauki stacjonarnej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - data. W tym roku uczniowie muszą przyswoić mniej materiałuPróbny egzamin ósmoklasisty 2021 - data. W tym roku uczniowie muszą przyswoić mniej materiału

Kiedy powrót do szkoły? Broniarz rozumie decyzję ministra

Sławomir Broniarz, prezes ZNP w rozmowie z wp.pl powiedział, że w obecnej sytuacji rozważania na temat podstawy programowej i tego, czy zdążymy nadrobić zaległości powinna zejść na dalszy plan. Najważniejsze jest teraz zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci. Powiedział też, że rozumie decyzję ministra, o wprowadzeniu nowych restrykcji i przejściu na nauczanie hybrydowe. 

Rozumiem decyzję ministra, jest poza sferą dyskusji. Sama statystyka przemawia za podjęciem bardzo radykalnych decyzji

- powiedział Sławomir Broniarz. Prezes ZNP wyjaśnił także, ze nauczanie hybrydowe, czyli mieszane jest w dalszym ciągu dużym obciążeniem dla nauczycieli:

Nie sądzę, żeby którykolwiek z nauczycieli powiedział: dobrze, ze mamy ten lockdown. Nie. Jesteśmy tak umordowani tą edukacją zdalną, pospołu z dziećmi, jesteśmy znużeni, że naprawdę tęsknimy za powrotem do szkoły. Tu nie można różnicować sytuacji ucznia i sytuacji nauczyciela

- zapewnił.

Wszyscy doskonale wiemy, że siedząc w domu bardzo na tym cierpimy, bez względu na to, jaki zawód wykonujemy

- dodał. Powiedział również, że nauczyciele także w sytuacji nauczania zdalnego są poddani wielkiej presji i przezywają tę sytuację nie mniej niż dzieci. Przypomniał, ze nauczyciele też są rodzicami:  

Pamiętajmy, że nauczyciele też mają własne dzieci, które wróciły do domu i w znakomity sposób będą im utrudniały to zadanie [nauczania zdalnego]. 

Bezwarunkowy dochód podstawowyBezwarunkowy dochód podstawowy zamiast innych świadczeń. Każdy dorosły otrzymałby 1200 zł

Kiedy powrót do szkoły? Niedzielski odpowiada

Podczas konferencji prasowej 17 marca Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział:

Najważniejszą informacją z punktu widzenia rodziców i dzieci jest to, że musimy wprowadzić edukację zdalną w klasach 1-3. Na najbliższe tygodnie do 9 kwietnia, czyli okres okołoferyjny. Po świętach podejmiemy najpewniej decyzję o powrocie do nauczania hybrydowego.

O wszystkim zapewne zdecyduje sytuacja epidemiologiczna i ilość zachorowań, jaki będzie wówczas odnotowywany. Minister zdrowia, jak wielokrotnie zapewniał, wszelkie decyzje podejmowane przez rząd mają na celu chronić nasze zdrowie. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: