Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Przemysław Czarnek: "Jestem wdzięczny środowisku nauczycielskiemu"

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? 2021 rok mija uczniom na razie w większości na nauce zdalnej. Trzecia fala epidemii koronawirusa i drastyczny wzrost liczby nowych zachorowań odbiera nadzieję na rychły powrót do szkół, ale Minister Edukacji i Nauki pociesza uczniów.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Uczniowie starszych klas szkół podstawowych z niecierpliwością czekają na zakończenie nauki zdalnej, bo uczą się w domach od 28 października ubiegłego roku. W dużo lepszej sytuacji są najmłodsze roczniki. Uczniowie klas 1-3 wrócili bowiem do szkół po zakończeniu ferii zimowych, czyli 18 stycznia. Od tej pory uczą się stacjonarnie poza kilkoma wyjątkami. W województwie lubuskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim od 15 marca pobierają naukę w trybie hybrydowym.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Przemysław Czarnek twierdzi, że wszystko jest już przygotowane

Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie klas 4-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych na pewno do 28 marca będą uczyć się jeszcze zdalnie. O tym, co dalej zdecydują rządzący na podstawie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News powiedział, że "statystyki w szkołach są bardzo dobre". To daje uczniom nadzieję.

O tym, kiedy będziemy mogli wracać do nauki stacjonarnej, decydują epidemiolodzy i wirusolodzy. My jesteśmy przygotowani na to, żeby kierować dzieci do szkół, ale dopiero w sytuacji, kiedy pozwoli na to pandemia koronawirusa

- powiedział Przemysław Czarnek. 

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Decyzja nie jest prosta

Mimo że rządzący zdają sobie sprawę z tego, jak dużo dzieci i młodzież tracą z powodu decyzji o wprowadzeniu nauki zdalnej, wciąż nie podejmują decyzji o otwarciu szkół dla wszystkich. Jest to związane z dużą liczbą nowych zachorowań na koronawirusa. Poza tym, jak stwierdził Przemysław Czarnek, same szkoły nie są tu największym zagrożeniem:  

Specjaliści twierdzą jednak, że ruch okołoszkolny, związany m.in. z dojazdem dzieci do szkół, powoduje większe zagrożenie pandemiczne w tych czterech województwach

- stwierdził Minister Edukacji i Nauki. 

Zobacz wideo Obecność partnera przy porodzie. "Trzeba porozmawiać o tym wcześniej, niż w drodze na porodówkę"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.