Zapisy do szkoły podstawowej 2021. Rodzice powinni uważać, by nie przegapić ważnych terminów

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 są niewątpliwie ważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaków i ich rodziców. Aby cały proces przebiegł poprawnie, należy odpowiednio wcześniej zadbać o wybór placówki i dostarczenie do niej niezbędnych dokumentów.

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 w wielu miejscach są już otwarte. O ile w ubiegłym roku o tej porze część placówek przeprowadziła dni otwarte, na które mogli udać się rodzice i ich dzieci, o tyle, tym razem proces ten wyglądał zupełnie inaczej. Ze względu na epidemię i wprowadzone obostrzenia, zapoznanie się z daną szkołą było możliwe jedynie poprzez zadzwonienie do niej i przeczytanie informacji opublikowanych na jej stronie internetowej.

Zapisy do szkoły podstawowej 2021

Wiadomo, że terminy składania wniosków do danej szkoły są inne, w zależności od miasta. Rodzice odpowiednio wcześniej powinny zapoznać się z ważnymi datami oraz wymaganymi dokumentami, które zostały przedstawione na stronach internetowych konkretnych miejscowości. Przy wyborze placówki warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, takich jak, chociażby odległość od domu i ewentualny dojazdy do szkoły komunikacją miejską. Dzieciom będzie także raźniej, jeżeli trafią do jednej szkoły lub klasy ze kolegami i koleżankami, dlatego warto zapytać znajomych posiadających dzieci w podobnym wieku, do jakiej placówki zamierzają zapisać swoje pociechy.

Katechetka zamknęła ucznia w klasie. Dziecko wyskoczyło z oknaKatechetka zamknęła uczniów w klasie "za karę". Jedno dziecko wyskoczyło z okna

Wiadomo, że w Warszawie rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych. Zapisy potrwają od 2 do 18 marca, a można ich dokonać za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacyjnego. Do 19 marca (do godz. 16:00) możliwe będzie także zgłoszenie wniosku w wersji papierowej, choć ze względu na zagrożenie epidemiczne ta metoda nie jest rekomendowana. 

W Krakowie etap składania wniosków/zgłoszeń do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym trwa od 1 marca 2021 r. (od godz. 8:00) i potrwa do 31 marca 2021 r. (do godz. 15:00). Wnioski można składać osobiście lub drogą elektroniczna za pomocą Profilu Zaufanego.

W Białymstoku wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej można była składać w terminie od 24 lutego do 8 marca (do godz. 15:00), a w Łodzi będzie to możliwe dopiero od 1 kwietnia. W tym mieście postępowanie rekrutacyjne potrwa do 16 kwietnia (do godz. 15).

Skala wykorzystywania seksualnego dzieci przez Internet wzrosła w czasie pandemii. 'Większość ludzi nie zwraca to uwagi'Skala wykorzystywania seksualnego dzieci w sieci wzrosła w czasie pandemii. "Większość ludzi nie zwraca na to uwagi"

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: