Kiedy wracamy do szkoły? "Chcielibyśmy to robić z wyprzedzeniem, ale epidemia nas nauczyła pokory"

Przemysław Czarnek zapowiedział, że decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół zostanie ogłoszona po Wielkanocy. Do słów ministra edukacji i nauki odniósł się rzecznik rządu Piotr Mueller.

Po feriach zimowych do szkół wróciły jedynie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Mijają kolejne tygodnie, a uczniowie starszych roczników zaczynają zastanawiać się, czy w tym roku szkolnym wrócą jeszcze do placówek. Informacja ta jest szczególnie istotna dla maturzystów i ósmoklasistów, którym o wiele ciężej jest przygotować się do egzaminów bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami.

Kiedy wracamy do szkoły?

W poniedziałek 8 marca odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Muellera oraz wiceministra Rafała Webera. Poruszono na niej między innymi kwestię wprowadzenia kolejnych obostrzeń w konkretnych regionach Polski.

Chcielibyśmy to robić z wyprzedzeniem, ale epidemia nas nauczyła pokory

- odpowiedział rzecznik na pytanie dotyczące wprowadzenia ewentualnych zakazów.

Nowe świadczenie socjalne budzi dużo emocji. 1200 zł dla każdego, 600 zł dla dzieciNowe świadczenie socjalne budzi dużo emocji. 1200 zł dla każdego, 600 zł dla dzieci

Przypominamy, że Przemysław Czarnek na antenie radiowej "Jedynki" został zapytany o to, jakie widzi szanse na powrót młodzieży do edukacji w trybie stacjonarnym.

Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej

- mówił wówczas minister edukacji i nauki.

Szef MEiN zauważył również, że około 90 proc. nauczycieli, którzy wyrazili taką chęć, zostało już zaszczepionych na koronawirusa. Zwrócił także uwagę na fakt, że w szkołach podstawowych, które pozostają otwarte, frekwencja utrzymuje się na poziomie 90 proc. Do swój ministra, według których decyzja o powrocie do szkół zapadnie po Wielkanocy, odniósł się na poniedziałkowe konferencji rzecznik rządu. 

Jeśli sytuacja na to pozwoli, to byśmy chcieli podejmować decyzje w kierunku otwierania szkół, ale to zależy od sytuacji epidemicznej

- zaznaczył.

Wiadomo, że w 2021 roku Wielkanoc wypada w niedzielę 4 kwietnia oraz w poniedziałek 5 kwietnia, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Wolne od nauki szkolnej rozpocznie się wcześniej, bo już w czwartek 1 kwietnia i potrwa aż do wtorku 6 kwietnia. Dopiero po tym terminie uczniowie dowiedzą się, czy w obecne sytuacji zaistnieje szansa na powrót do szkół.

3Milan,,Italy,-,November,22:,Barbie,Dolls,At,G!,Come"Od dziecka zabraniał mi brać dokładek, bo kobieta musi znać umiar. Uważał, że dba o moje maniery". Jak wpędzamy dziewczynki w zaburzenia odżywiania

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o: