Zapisy do szkoły podstawowej 2021. Nie są skomplikowane, ale trzeba przestrzegać terminów

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 to ogromne wydarzenie w życiu wszystkich przedszkolaków, które po najbliższych wakacjach zmienią swoją placówkę. Na rodzicach spoczywa konieczność wyboru placówki i dostarczenia stosownych dokumentów.

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 już ruszyły. Wybór placówki dla naszej pociechy to bardzo ważna decyzja, a na nią pozostało już stosunkowo niewiele czasu. Trzeba też ustalić, jakie dokumenty są wymagane w konkretnej placówce. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. W Warszawie rodzice mają na to czas do 19 marca. 

Ulga na internet. Co ile lat? Można dostać nawet 1540 zł, ale nie co rokuUlga na internet. Co ile lat? Można dostać nawet 1540 zł, ale nie co roku

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 - na jakiej podstawie odbywa się rekrutacja?

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 w każdym mieście mogą wyglądać nieco inaczej, terminy mogą być też różne. Warto więc zorientować się do kiedy jest czas na podjęcie decyzji i złożenie stosownych dokumentów. W Warszawie w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022 obowiązują kryteria ustawowe - zostały określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku (Prawo oświatowe; Dz. U. z 2020 r., poz. 910 ze zm. oraz samorządowe, określone w uchwale nr XLI/1061/2017 Rady m.st. Warszawy z 9 lutego 2017 r. ze zm.) Z kolei rekrutacja do klas pierwszych odbywa się na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. ze zm. Jeśli planujemy zapisać dziecko do placówki najbliższej naszego miejsca zamieszkania (czyli w naszym obwodzie) wystarczy samo zgłoszenie.

Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Adam Niedzielski: To są decyzje, które będziemy podejmowaliSzkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Adam Niedzielski: To są decyzje, które będziemy podejmowali

Zapisy do szkoły podstawowej 2021 - na co warto zwrócić uwagę?

Rodzice maluchów, które już niebawem pożegnają się z przedszkolem i rozpoczną edukację w szkole podstawowej, powinni w czasie wyboru placówki wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Należy rozważyć odległość szkoły od domu lub ewentualny dojazd komunikacją miejską. Czy droga jest prosta i bezpieczna? Pierwsze dni w nowej placówce to dla świeżo upieczonych uczniów spore przeżycie. Będzie im dużo raźniej, gdy trafią do klasy z przyjaciółmi z przedszkola. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: