Nabór do szkół podstawowych 2021. Rodzice nie powinni przegapić tego terminu

Nabór do szkół podstawowych 2021 to czas, kiedy rodzice muszą zdecydować, do której placówki pójdzie ich pociecha. Warto wziąć pod uwagę nie tylko oficjalne zasady naboru do szkoły.

Zasady przyjmowania do publicznych szkół podstawowych zostały określone w Rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 z późn. zm.). Rodzice znajdą tam wszystkie informacje potrzebne do tego, żeby ich pociecha mogła wziąć udział w naborze. W tym roku szkolnym z racji panującej epidemii koronawirusa nabór może wyglądać inaczej, niż do tej pory, dobrze więc dokładnie wszystkiego się dowiedzieć, najlepiej bezpośrednio w szkole, do której nasze dziecko się wybiera. 

higiena rąk /zdjęcie ilustracyjneŻele antybakteryjne znikają z aptek. Jak samemu zrobić taki żel? [PRZEPIS]

Nabór do szkół podstawowych 2021 - kiedy się rozpoczyna

Rekrutacje do szkół podstawowych (a także przedszkoli) w Polsce zazwyczaj rozpoczynają się w kwietniu (czasami w marcu). W niektórych miastach ma to miejsce nawet pod koniec lutego. Zasady naboru w poszczególnych województwach różnią się, dlatego rodzice, którzy zamierzają składać wnioski, powinni na bieżąco sprawdzać informacje na stronach urzędów miast, dzielnic etc. W Warszawie pierwszy etap rekrutacji (złożenie wniosków) rozpoczyna się 23 lutego i trwa do 1 marca. Z kolei 2 marca rozpoczyna się rejestracja wniosków. W Białymstoku wnioski składa się od 24 lutego 2021 r. do 8 marca, w Krakowie z kolei wnioski można składać do 31 marca.

Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu. Oznacza to, że nie musimy się obawiać, że do najbliższej szkoły nasze dziecko się nie dostanie. 

Wszystko wskazuje na to, że także w tym roku matura odbywać się będzie w ścisłym reżimie sanitarnymCKE matura próbna 2021 będzie inna niż wszystkie. Uczniowie powinni pamiętać o kilku rzeczach

Nabór do szkół podstawowych 2021 - o czym warto pamiętać?

Wybierając szkołę dla naszego dziecka warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych rzeczy. Warto wziąć pod uwagę odległość szkoły od domu i ewentualny dojazd komunikacją miejską. Pierwsze dni w nowej placówce to dla maluchów spore przeżycie. Dobrze zorientować się, do której placówki wybierają się przedszkolni przyjaciele naszego dziecka, razem z pewnością będzie im raźniej, lepiej i szybciej zaaklimatyzują się w nowej przestrzeni. 

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: