Czy warto walczyć o powrót do szkoły? Sławomir Broniarz: Nie ma powodu, aby dla próbnej matury ryzykowali zdrowie

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Uczniowie i ich rodzice nie mogli doczekać się otwarcia szkół dla starszych roczników, ale według ministra Przemysława Czarnka należy mieć nadzieję, że klasy 1-3 nie będą musiały wrócić do domu. Sławomir Broniarz z kolei uważa, że jeśli szkoły są zamknięte, to uczniowie nie powinni ryzykować zdrowia na maturach próbnych.

Czy dzieci wrócą do szkół? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek stwierdził, że obecna dynamika epidemii koronawirusa nie pozwala myśleć o powrocie starszych uczniów do szkół.

Raczej trzeba martwić się o to, czy młodsze roczniki nie będą musiały wrócić do domu 

- powiedział szef resortu edukacji. 

24 lutego ogłoszono, że uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego znów będą uczyć się zdalnie. W pozostałych województwach dzieci z klas I-III na razie uczęszczają na lekcje do szkół, ale nie wiadomo, czy potrwa to długo. 

maseczka w płachcieMaseczki w płachcie są nieekologincze -mogą pogorszyć stan twojej cery

Czy dzieci wrócą do szkół? "Trzeba się martwić o to, by młodsze nie wróciły do domu"

Czy dzieci wrócą do szkół? Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w radiu RMF FM, że "bardzo chciałby", aby stało się to po Wielkanocy. "To jest taki mój cel i moja orientacja, moje oczekiwania. Rzeczywistość pokaże, gdzie będziemy w sensie rozwoju pandemii na koniec marca i to będzie wyznacznik" - powiedział szef resortu zdrowia. Czy dzieci wrócą do szkół po Wielkanocy? Szef resortu zdrowia nie dał na to gwarancji. Zbliżają się jednak próbne matury, które mają odbyć się stacjonarnie. 

Od 3 do 16 marca mają być przeprowadzane matury próbne, natomiast 17 marca zostanie sprawdzona wiedza ósmoklasistów. Wszyscy chętni do sprawdzenia swojej wiedzy będą musieli stawić się tego dnia w placówkach i przestrzegać reżimu sanitarnego. 

Informujemy, że w woj. warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym

- poinformowano na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki w środę wieczorem.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz skomentował pomysł organizowania egzaminów próbnych w rozmowie z WP.

Wychodzimy z założenia, że jeżeli szkoły są zamknięte, to nie ma powodu, aby dla próbnej matury ryzykowali swoje zdrowie uczniowie i nauczyciele 

- przekazał w rozmowie z WP Sławomir Broniarz. Podkreślił też, że jego zdaniem to dobrze, że w kwestii regionalizacji nie pojawia się presja dotycząca zamknięcia wszystkich szkół.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"
Więcej o: