Kiedy powrót do szkoły 2021. Adam Niedzielski: "Trzecia fala się rozpędza"

Kiedy powrót do szkoły 2021? Podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, Minister Zdrowia powiedział: "Do tej pory wykonywaliśmy odważne kroki dotyczące odmrażania obostrzeń. Musimy zrobić mały kroczek wstecz". Nowe decyzje rządu dotyczą także szkół.

Kiedy powrót do szkoły 2021? Na odpowiedź na to pytanie czekaliśmy podczas wczorajszej konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Zamiast tego dowiedzieliśmy się o zaostrzeniu restrykcji. W związku z trzecią falą epidemii koronawirusa w naszym kraju i związanym z nim wzrostem liczby nowych zachorowań uczniowie wrócą do edukacji zdalnej. Na razie tylko w jednym województwie. 

Konferencja prasowa premiera i mninistra zdrowia w Warszawie w sprawie epidemii koronawirusa Obostrzenia. Niedzielski: Przyłbicę będzie trzeba zastąpić noszeniem maseczki

Kiedy powrót do szkoły 2021? Minister Zdrowia nie ma dobrych wieści

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał informacje o drastycznym wzroście liczby nowych zachorowań:

Dzisiejsze wyniki, ponad 12 tys. nowych zakażeń wskazują, że trzecia fala się rozpędza. Ta dynamika jest przedmiotem troski. Wzrosty, z którymi mamy do czynienia stają się coraz większe.

Minister Zdrowia powiedział także:

Do tej pory wykonywaliśmy odważne kroki dotyczące odmrażania obostrzeń. Musimy zrobić mały kroczek wstecz

Oznacza to m.in., że szkoły, w regionach, w których odnotowano ostatnio najwięcej zachorowań przejdą na nauczanie zdalne. 

Te zjawiska odbijają się na szkołach. Część z nich przechodzi na zdalne nauczanie i o ile w skali kraju ten procent jest niski, bo to 1 proc., tak w woj. warmińsko-mazurskim aż 10 proc. placówek jest zamkniętych

- wyjaśnił szef resortu zdrowia. W województwie warmińsko-mazurskim zostaną przywrócone obostrzenia. Od soboty zamknięte będą kina, teatry i galerie handlowe, a dzieci z klas 1-3 wrócą do edukacji zdalnej.

Matury i egzamin ósmoklasisty Matury i egzamin ósmoklasisty w dobie epidemii. "Wszystkie drzwi powinny być otwarte"

Minister Zdrowia zaznaczył, że sytuacja epidemiczna w kraju jest zróżnicowana. Najbardziej dotknięte epidemią są województwa położone w północnym pasie Polski, najbardziej  województwo warmińsko-mazurskie. Tam odnotowano dwukrotne przekroczenie średniej zachorowań dla całego kraju.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: