Mama karmiła piersią w czasie zakupów. Sześcioosobowa rodzina nie potrafiła tego zignorować. "Byłam przerażona"

Karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Przekonała się o tym mama małej Lilly, która musiała nakarmić córeczkę w Ikei. Spotkała się przez to z nieprzyjemną reakcją innych klientów sklepu.

Jenny Tamas, mama dwóch dziewczynek często zamieszcza na swoim koncie na Instagramie zdjęcia, na których uwieczniła moment karmienia piersią swojej młodszej córki Lilly. Ostatnio kobieta była na zakupach w Ikei i dziewczynka niespodziewanie zgłodniała, Jenny musiała ją więc niezwłocznie nakarmić. Ta sytuacja zaciekawiła innych klientów.

Karmiąca piersią mama stała się obiektem zainteresowania 

Kobieta opublikowała na Instagramie zdjęcie z dziewczynką i zamieściła pod nim szczegółowy opis sytuacji, w której się znalazła. 

Odebrało mi mowę w Ikei. Lilly poprosiła o pierś na środku sklepu i chociaż może się wydawać, że w tym miejscu jestem nietykalna jeśli chodzi o swobodne karmienie piersią,  zaczęłam szukać pustej alejki, aby nikt nie patrzył. Jakby było się czego wstydzić?

Gdy Jenny zaczęła karmić małą zauważyła, że z zaciekawieniem i bez oporów przygląda się jej grupka osób.

Potem przyszła pięcio-, sześcioosobowa rodzina. Nie przestawali patrzeć i szeptać. A potem zaczęli się śmiać. Byłam przerażona.

- napisała w poście Jenny.

Kobieta karmiąca piersią nie zareagowała

Jenny starała się nie zwracać uwagi na tę sytuację. Do tej pory jednak zastanawia się, czy nie powinna była tego zrobić.

Należę do osób, które w kółko odtwarzają w swojej głowie różne sytuacje, prawdopodobnie niezdrową ilość razy. Wciąż to odtwarzam i próbuję odzyskać głos. Co powinnam wówczas powiedzieć? A może nawet nie im, ale sobie? A może Lilly?

Ciąża geriatryczna - co oznacza zwrot, którym określa się ciążę Meghan Markle?"Ciąża geriatryczna" Meghan Markle. Określenie jest uznane za przestarzałe i seksistowskie

- pyta kobieta. Pod jej postem pojawiła się masa komentarzy. Pojawiły się wśród nich te z pytaniem dlaczego nie skorzystała z pokoju do karmienia, który jest dostępny w każdym sklepie Ikea, obserwatorzy zastanawiali się skąd też mama znalazła czas na zrobienie zdjęcia w tej sytuacji, skoro była "przerażona". Niektórzy stwierdzili, że taka sytuacja świadczy o tych osobach, a nie samej Jenny. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o: