Powrót dzieci do szkoły. Przemysław Czarnek: "O wszystkim zdecyduje ten tydzień"

Powrót dzieci do szkoły stanął pod znakiem zapytania wobec trzeciej fali koronawirusa, jaka aktualnie panuje w Polsce. Minister Edukacji i Nauki powiedział, jakie jego resort ma plany dotyczące trybu nauki w najbliższym czasie i tego kiedy zapadną konkretne decyzje.

Powrót dzieci do szkoły być może zostanie odsunięty w czasie. Trzecia faja epidemii koronawirusa w Polsce, o której poinformował Adam Niedzielski stawia pod znakiem zapytania powrót do szkół uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i tych uczących się w szkołach ponadpodstawowych. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w rozmowie na antenie radiowej Jedynki powiedział, że na razie ministerstwo ma nadzieję, że uda się utrzymać naukę stacjonarną dla najmłodszych uczniów, tych z klas 1-3: 

Jeśli [trzecia fala przyp. red] będzie się rozwijać spokojnie i będzie spłaszczona, to z pewnością dzieci z klas 1-3 będą dalej w trybie stacjonarnym

- powiedział szef resortu edukacji.

higiena rąk /zdjęcie ilustracyjneŻele antybakteryjne znikają z aptek. Jak samemu zrobić taki żel? [PRZEPIS]

Powrót dzieci do szkoły uzależniony od szczepień nauczycieli

Przemysław Czarnek wielokrotnie powtarzał, że powrót do nauki stacjonarnej pozostałych uczniów jest związany z powodzeniem programu szczepienia nauczycieli. Szef resortu edukacji jest zadowolony z ilości zarejestrowanych na szczepienie nauczycieli. Mają być zaszczepieni w ciągu dwóch tygodni. 

Dla nas szczepionka AstraZeneca jest bezpieczna i powoduje możliwość powrotu do normalności w szkolnictwie w krótkiej perspektywie czasowej

- stwierdził Czarnek.

DLOLUPowrót do szkoły 4-8. Tomasz Rzymkowski zdradza "najbardziej prawdopodobny scenariusz"

Minister Edukacji i Nauki został także spytany o, to kiedy możemy spodziewać się decyzji dotyczącej tego, jak nauka będzie wyglądała w ciągu najbliższych tygodni. Czarnek odpowiedział stanowczo i bez wahania:

Decyzja zapadnie na pewno najpóźniej do połowy tygodnia.

Na tę decyzję z niecierpliwością czekają szczególnie uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, bo oni przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i maturzyści, którzy na wiosnę będą podchodzić do egzaminu dojrzałości. Dla tych uczniów nauka zdalna jest szczególnie uciążliwa. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o: