Przedłużono rejestrację na szczepienia dla nauczycieli. Zyskali dodatkowy dzień

Rejestracja na szczepienia dla nauczycieli miała zakończyć się w czwartek 18 lutego. Ministerstwo Edukacji i Nauki zadecydowano o przedłużenie ich do piątku 19 lutego, do końca dnia.

Przypominamy, że od poniedziałku 15 lutego ruszyła kolejna tura rejestracji na szczepienia pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia i nauczycieli akademickich. Jak informowało tydzień temu Ministerstwo Edukacji i Nauki miała potrwać do czwartku 18 lutego do końca dnia.

Przedłużono rejestrację na szczepienia dla nauczycieli

Jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

- możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie gov.pl.

Wiadomo, że dyrektorzy oraz rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Co istotne, wprowadzono dwa oddzielne systemy zgłoszeń - dla nauczycieli uczących w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych za pomocą Systemu Informacji Oświatowej oraz dla nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach za pośrednictwem systemu POL-on.

Mjanmanka skonstruowała helikopter, który poleciał na Marsa. Do NASA trafiła jako 22-latkaMjanmanka skonstruowała helikopter, który poleciał na Marsa. Do NASA trafiła jako 22-latka

W czwartek 18 lutego, na Twitterze MEiN pojawiło się informacja o przedłużeniu terminu o jeden dzień.

Uwaga! Rejestracja na szczepienia przedłużona do piątku, 19 lutego, do końca dnia! Zachęcamy nauczycieli ze szkół i placówek, nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach do zgłaszania się do szczepień!

- ogłoszono.

Wiceminister edukacji i nauki poinformowała na antenie Radia Wrocław, że do szczepień przeciwko COVID-19 zgłosiło się ponad 500 tys. nauczycieli i wykładowców. Dotychczas w Polsce zaszczepiono 65. tys. pedagogów.

Powrót dzieci z klas I-III do szkół w Warszawie po zimowym lockdownie, spowodowanym pandemią koronawirusaKiedy wracamy do szkoły 2021? Piontkowski: "Chcielibyśmy, aby jak najszybciej"

Zobacz wideo Położna – od kiedy jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o: