Kiedy wracamy do szkoły 2021? Piontkowski: "Chcielibyśmy, aby jak najszybciej"

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Im dłużej trwa nauczanie zdalne starszych klas, tym częściej pada to pytanie. "To szczepienie, które zaczynamy, daje światełko w tunelu" - powiedział Przemysław Czarnek.

Kiedy wracamy do szkoły 2021? To pytanie zadają sobie uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych, bo klasy 1-3 wróciły do nauczania stacjonarnego od razu po zakończeniu ferii zimowych, czyli 18 stycznia. Nauka zdalne jest szczególnie uciążliwa dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, którzy będą podchodzić do egzaminu ósmoklasisty i tegorocznych maturzystów, których na wiosnę czeka egzamin dojrzałości. 

higiena rąk /zdjęcie ilustracyjneŻele antybakteryjne znikają z aptek. Jak samemu zrobić taki żel? [PRZEPIS]

Kiedy wracamy do szkoły 2021? To zależy od szczepień nauczycieli

Niedawno Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji stwierdził:

Nikt zdroworozsądkowo podchodzący do sytuacji epidemicznej nie będzie nalegał na to, żeby otwierać szkoły, jeżeli będzie gwałtowny wzrost zakażeń

Jednocześnie w poniedziałek 8 lutego ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla nauczycieli. W piątek 12 lutego zaszczepieni zostali pierwsi pedagodzy. Od tego, jak sprawnie ten proces będzie przebiegał, w dużym stopniu zależy to, kiedy uczniowie, którzy wciąż uczą się w domach będą mogli wrócić do szkół.

Minister edukacji dziękuje nauczycielom 

W ocenie Przemysława Czarnka ministra edukacji i nauki powodzenie akcji szczepienia nauczycieli jest jednym z warunków powrotu do szkół, Stwierdził:

To szczepienie, które zaczynamy, daje światełko w tunelu. My jesteśmy przygotowani na każdy wariant, również taki, że w miarę szybko uczniowie będą wracać do szkół. Wytyczne są już przygotowywane

Adam NiedzielskiPowrót do obostrzeń zamiast rozluźnienia? Szczególnie jedna branża ucierpi

Wczoraj Przemysław Czarnek opublikował na Tweeterze podziękowania dla nauczycieli, którzy poważnie potraktowali zalecenie szczepienia:  

Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności za rodziny, uczniów, studentów i całe środowisko

Jednocześnie minister edukacji i nauki udostępnił liczby dotyczące szczepień nauczycieli: około 220 tysięcy nauczycieli zarejestrowanych w II etapie (na dzień 15.02) i blisko 490 tysięcy zgłoszeń w I i II etapie. Wciąż jeszcze nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy należy spodziewać się powrotu do szkół pozostałych uczniów, tym bardziej że w ostatnich dniach odnotowano wzrost liczby nowych zachorowań.

Z kolei wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski zapewnił:

My oczywiście chcielibyśmy, aby jak najszybciej dzieci i młodzież, wszystkie roczniki wróciły do szkoły, do zajęć stacjonarnych
Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: