Przemysław Czarnek: "Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności"

Przemysław Czarnek, minister nauki i edukacji opublikował na Tweeterze podziękowania dla nauczycieli, którzy poważnie potraktowali zalecenie szczepienia przeciwko COVID-19. Od tego m.in. zależy powrót starszych roczników do szkół.

W poniedziałek 8 lutego ruszyła rejestracja na szczepienia dla nauczycieli, w piątek 12 lutego pedagogom zostały podane pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19. Od tego, jak ten proces będzie przebiegał, zależy w dużym stopniu, to kiedy starsze roczniki będą mogły wrócić do stacjonarnego trybu nauki.

Szczepienie nauczycieli ma przyspieszyć powrót do szkół

Minister edukacji i nauki nie ukrywa, że proces szczepienia nauczycieli jest jednym z ważniejszych warunków powrotu do szkół uczniów klas 4-8 i uczniów szkół ponadpodstawowych. Inne to m.in. liczba zachorowań w kraju, sytuacja epidemiczna w Europie.

To szczepienie, które zaczynamy, daje światełko w tunelu. My jesteśmy przygotowani na każdy wariant, również taki, że w miarę szybko uczniowie będą wracać do szkół. Wytyczne są już przygotowywane

- twierdzi Przemysław Czarnek.

Szczepienie nauczycieli: minister zdrowia jest zadowolony

Przemysław Czarnek opublikował na Tweeterze podziękowania dla nauczycieli, którzy odpowiedzialnie podeszli do tematu szczepień.

Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności za rodziny, uczniów, studentów i całe środowisko

- napisał Przemysław Czarnek. Jednocześnie udostępnił liczby dotyczące szczepień nauczycieli: około 220 tysięcy nauczycieli zarejestrowanych w drugim etapie (na dzień 15.02) i blisko 490 tysięcy zgłoszeń w pierwszym i drugim etapie.

Kiedy powrót do szkół starszych roczników

Przypomnijmy, że uczniowie klas 1-3 wrócili do nauki stacjonarnej od razu po feriach zimowych, czyli 18 stycznia. Pozostałe roczniki wciąż uczą się w domach. Szczególnie kłopotliwe jest to dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i tegorocznych maturzystów, którzy na wiosnę będą zdawać egzamin dojrzałości. Niestety wciąż nikt nie jest w stanie określić daty, kiedy będą mogli wrócić do szkół. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.