Przemysław Czarnek: "Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności"

Przemysław Czarnek, minister nauki i edukacji opublikował na Tweeterze podziękowania dla nauczycieli, którzy poważnie potraktowali zalecenie szczepienia przeciwko COVID-19. Od tego m.in. zależy powrót starszych roczników do szkół.

W poniedziałek 8 lutego ruszyła rejestracja na szczepienia dla nauczycieli, w piątek 12 lutego pedagogom zostały podane pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19. Od tego, jak ten proces będzie przebiegał, zależy w dużym stopniu, to kiedy starsze roczniki będą mogły wrócić do stacjonarnego trybu nauki.

Szczepienie nauczycieli ma przyspieszyć powrót do szkół

Minister edukacji i nauki nie ukrywa, że proces szczepienia nauczycieli jest jednym z ważniejszych warunków powrotu do szkół uczniów klas 4-8 i uczniów szkół ponadpodstawowych. Inne to m.in. liczba zachorowań w kraju, sytuacja epidemiczna w Europie.

To szczepienie, które zaczynamy, daje światełko w tunelu. My jesteśmy przygotowani na każdy wariant, również taki, że w miarę szybko uczniowie będą wracać do szkół. Wytyczne są już przygotowywane

- twierdzi Przemysław Czarnek.

Szczepienie nauczycieli: minister zdrowia jest zadowolony

Przemysław Czarnek opublikował na Tweeterze podziękowania dla nauczycieli, którzy odpowiedzialnie podeszli do tematu szczepień.

Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności za rodziny, uczniów, studentów i całe środowisko

- napisał Przemysław Czarnek. Jednocześnie udostępnił liczby dotyczące szczepień nauczycieli: około 220 tysięcy nauczycieli zarejestrowanych w drugim etapie (na dzień 15.02) i blisko 490 tysięcy zgłoszeń w pierwszym i drugim etapie.

Kiedy maturzyści wrócą do szkoły? 'Chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do nauczania stacjonarnego'Kiedy maturzyści wrócą do szkoły? "Chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do nauczania stacjonarnego"

Kiedy powrót do szkół starszych roczników

Przypomnijmy, że uczniowie klas 1-3 wrócili do nauki stacjonarnej od razu po feriach zimowych, czyli 18 stycznia. Pozostałe roczniki wciąż uczą się w domach. Szczególnie kłopotliwe jest to dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i tegorocznych maturzystów, którzy na wiosnę będą zdawać egzamin dojrzałości. Niestety wciąż nikt nie jest w stanie określić daty, kiedy będą mogli wrócić do szkół. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: