Kiedy wakacje 2021? MEN zdradziło plany. "Szczególnie ważne jest to dla uczniów klas ósmych i maturzystów"

Na temat tego, kiedy wakacje 2021 będą miały swój początek, było wiele spekulacji. Krążyły pogłoski, że w związku z przedłużającym się nauczaniem zdalnym i sytuacją epidemiologiczną w kraju, termin wakacji może ulec zmianie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zdradziło, jakie ma plany odnośnie wakacji 2021.

Kiedy wakacje 2021? Uczniowie obawiają się, że data tegorocznych wakacji, podobnie jak termin ferii zimowych, ulegnie zmianie. Z powodu sytuacji epidemiologicznej uczniowie klas 4-8, oraz licealiści wciąż uczą się zdalnie. Chociaż niedługo minie rok odkąd uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli zmierzyć się z nową formą edukacji, wciąż pojawia się wiele zastrzeżeń co do efektywności zdalnego nauczania.

Zobacz wideo Szczepienia nauczycieli w szpitalach węzłowych od drugiego tygodnia lutego. Czy obejmą całą kadrę?

W związku z tym pojawiają się obawy, że jeśli dzieci wrócą do szkół w marcu, wakacje rozpoczną się później, a dodatkowy czas przeznaczony będzie na nadrobienie braków programowych. MEN zdradziło w Radiu Eska, jakie ma plany odnośnie tegorocznych wakacji. 

Kiedy wakacje 2021?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przewidziało sytuację, kiedy potrzebne będą dodatkowe zajęcia w szkole dla osób z największymi zaległościami. Już jakiś czas temu minister Czarnek zapowiadał, że uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z danych przedmiotów, które nie będą obowiązkowe. Zdaniem Przemysława Czarnka uczestniczący w nich uczniowie zyskają szansę na nadrobienie strat powstałych podczas zdalnego nauczania. 

.First,Grader,Boy,Doing,Homework,In,The,EveningCzy nauczyciel może wymagać kamerki? Nauka zdalna w czasach pandemii

Czy oznacza to jednak, że wakacje 2021 odbędą się w późniejszym terminie? MEN odpowiedział na pytanie, kiedy wakacje 2021 w komunikacie dla Radia Eska.

Nie planujemy zmian w kalendarzu roku szkolnego. Intensywnie pracujemy nad powrotem wszystkich grup uczniów do szkół. Od 18 stycznia klasy 1-3 szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym. Chcielibyśmy, aby możliwie jak najszybciej inne roczniki również mogły wrócić do tradycyjnej formy nauki. Szczególnie ważne jest to dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka zdalna nigdy nie zastąpi w pełni nauki w szkole, w sposób stacjonarny. Stąd nasza szczególna troska o to, aby najszybciej jak to będzie możliwe przywrócić naukę w trybie tradycyjnym dla pozostałych grup uczniów

- poinformowano. Oznacza to, że obecnie nie ma planów skrócenia ani przesunięcia tegorocznej przerwy letniej. Jednak, jak wiadomo, sytuacja w kraju jest dynamiczna. Jeśli nic się nie zmieni, koniec roku szkolnego będzie miał miejsce 25.06.2021 roku.

Powrót do szkół. Minister Czarnek: Pracujemy nad czterema programami wspomagającymi dzieci i młodzieżPowrót do szkół. Minister Czarnek: Pracujemy nad czterema programami wspomagającymi dzieci i młodzież

Więcej o: