Nauka zdalna przedłużona. Przemysław Czarnek: "Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły"

Nauka zdalna przedłużona dla uczniów klas 4-8 oraz uczniów szkół średnich. Bez zmian pozostaje tryb nauczania dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Ministerstwo edukacji i nauki dopuszcza jednak kilka wyjątków.

Nauka zdalna przedłużona - to już pewne. W poniedziałek 15 lutego weszła w życie nowelizacja rozporządzenia dotycząca czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. W trybie stacjonarnym wciąż mają się uczyć uczniowie klas 1-3, pozostali zostają jeszcze w domach. Wszystko oczywiście z powodu panującej epidemii koronawirusa

W czwartek miała miejsce konferencja prasowa, podczas której minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oświadczył:

Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym [...] Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Minister edukacji dodał, że rząd ma przygotowanych pięć wariantów dalszego działania w zakresie funkcjonowania szkolnictwa w najbliższym czasie.

Nauka zdalna przedłużona dla uczniów klas 4-8 i uczniów szkół średnich

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia obecnie obowiązujące zasady funkcjonowania szkół zostają przedłużone do końca miesiąca, czyli do 28 lutego. Nie jest to dobra informacja dla uczniów, którzy są zmęczeni nauką zdalną, znudzenie siedzeniem w domach i tęsknią do kontaktu z rówieśnikami. Decyzja rządu z pewnością nie jest też korzystna dla ich rodziców, którzy muszą godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi.

Nauka zdalna przedłużona, ale nie dla klas 1-3

Tryb nauki klas 1-3 pozostaje bez zmian. Przypomnijmy, że najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej od razu po zakończeniu ferii zimowych, czyli 18 stycznia. Bez zmian pozostaje także funkcjonowanie przedszkoli i żłobków. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty oraz tegoroczni maturzyści mogą brać udział w konsultacjach indywidualnych w szkołach lub takich organizowanych w małych grupach. Wszystko oczywiście z zachowaniem należytych zasad bezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.