Co ze szkołami po 14 lutego? Sławomir Broniarz: Pewnie żadnej innej opcji być nie mogło

Kiedy wracamy do szkoły? Dzieci z klas 1-3 od 18 stycznia chodzą na lekcje do placówki. Niestety starsi uczniowie na razie mają obowiązek nauki zdalnej. "To jest zła wiadomość, że dzieci i młodzież nie mogą wrócić do szkół, ale wydaję mi się, że z punktu widzenia tego, co jest najważniejsze (...) żadnej innej opcji nie mogło być" - stwierdził prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Kiedy wracamy do szkoły? Powrót dzieci z klas 1-3 do szkół rozpoczął się 18 stycznia, zaraz po feriach zimowych. Rodzice cieszyli się w związku z decyzją o zakończeniu nauki zdalnej, ale jednocześnie byli oburzeni decyzją w sprawie przedłużenia nauki zdalnej dla starszych roczników. Kiedy uczniowie klas 4-8 i szkół podstawowych wrócą do szkoły? Minister Przemysław Czarnek odpowiedział na to pytanie podczas konferencji 11 lutego.

Kiedy wracamy do szkoły? Klasy 4-8 do końca lutego uczą się zdalnie

Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego. Klasy 1-3 będą uczyć się stacjonarnie

- ogłosił minister Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji podkreślił, że nadal jest możliwość organizowania konsultacji dla uczniów, którzy zdają w tym roku egzamin. "Rodzice uczniów i uczniowie zgłaszają dla nas podziękowania za takie zajęcia". "Uczniowie z klas ósmych i maturalnych bardzo często korzystają z konsultacji indywidualnych. Organizowane są dla nich sprawdziany i egzaminy próbne" - przypomniał. Rodzice są zmartwieni tą decyzją. Na forum edziecko.pl, piszą: 

Nie mam złudzeń, że wrócą do szkoly w tym roku niestety.
Nauka zdalna to nieporozumienie.
Dzieci powinny już dawno do szkoły wrócić. Szczególnie, że dla klas 4-8 jest to ważny etap rozwoju społecznego, w którym kształtują się ich relacje społeczne.

Kamala Harris skrytykowana za stylizacjęKamala Harris skrytykowana za stylizację. Zarzucono jej m.in. niedbałość i brak szczerości

Kiedy wracamy do szkoły? Nauka zdalna przedłużona dla starszych roczników. Broniarz: To jest zła wiadomość

Sławomir Broniarz, prezes ZNP, w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski skomentował decyzję ws. nauczania zdalnego starszych roczników. 

To jest zła wiadomość, że dzieci i młodzież nie mogą wrócić do szkół, ale wydaję mi się, że z punktu widzenia tego, co jest najważniejsze, czyli zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty, to pewnie żadnej innej opcji być nie mogło

- powiedział. Według Sławomira Broniarza powrót dzieci to szkół musi być uwarunkowany m.in. masowymi szczepieniami nauczycieli.

Kiedy wracamy do szkoły? Czy to zależy od szczepień nauczycieli?

"Wczoraj wieczorem zakończyliśmy zapisy nauczycieli. Pierwsza tura zapisów, kiedy zgłaszali się nauczyciele i opiekunowi żłobków, zakończyła się. Są bardzo dobre wyniki. Chcieliśmy podziękować wszystkim nauczycielom za taką odpowiedzialność i odzew. Jutro rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, a w przyszłym tygodniu rozpoczniemy dalsze zapisy nauczycieli i również opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych” - powiedział na konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk.

Powrót do szkół 2021. Dzieci się cieszą z powrotu do nauki stacjonarnejUczniowie wrócili do szkół. "Otworzyłam szampana o ósmej, a syn zapytał, czy może nocować w szkole"

Kwestię szczepień skomentował prezes ZNP z kolei w rozmowie z TOK FM. "Zapewne byłoby więcej zarejestrowanych, gdyby ta niefortunna wypowiedź pana ministra Dworczyka nie miała miejsca - mówił Sławomir Broniarz - Ta, w której pan minister był uprzejmy zauważyć, że szczepionka AstraZeneca ma takie parametry, które nie nadają się do zastosowania u osób starszych, przewlekle chorych. I wobec tego damy tę szczepionkę nauczycielom - doprecyzował.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"
Więcej o: