Konferencja premiera. Kiedy poznamy kolejne decyzje rządu? Będą nowe obostrzenia?

Konferencja premiera - kiedy Mateusz Morawiecki ogłosił w zeszłym tygodniu decyzje w sprawie luzowania obostrzeń, nie było wśród nich powrotu do szkół klas 4-8. Czy na kolejnej konferencji premiera dowiemy się kiedy pozostali uczniowie szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej?

Konferencja premiera jest źródłem informacji dotyczących najważniejszych decyzji rządu odnośnie wprowadzania lub luzowania kolejnych obostrzeń. Na konferencje czekamy z niecierpliwością, bo to, co zostanie na niej ogłoszone, ma olbrzymi wpływ na nasze codzienne życie. 

Święcenie koszyczkówKiedy Wielkanoc 2021? Przygotowaliśmy wielkanocny kalendarz tegorocznych świąt

Konferencja premiera - luzowanie obostrzeń

Nowe obostrzenia w Polsce ogłoszone na konferencji premiera 5 lutego, wchodzą w życie już 12 lutego, czyli w najbliższy piątek.

Od dwóch tygodni obserwujemy swego rodzaju stabilizację zachorowań. Mamy sytuację lepszą, jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych, ale także łóżek respiratorowych, z kolei liczba zgonów jest cały czas niepokojąca

- powiedział w ubiegły piątek Mateusz Morawiecki.

Dlatego możemy mówić o co najwyżej pewnego rodzaju kruchej stabilizacji [...] Widać, że musimy postępować bardzo ostrożnie, że nie można pozwolić sobie na szerokie luzowanie

- dodał premier.

Konferencja premiera - kiedy odbędzie się kolejna?

Konferencja premiera, niewykluczone, że odbędzie się w piątek, czyli 12 lutego. Wtedy wchodzą wchodzi w życie poluzowanie części obostrzeń. Może poznamy kolejne kroki? Czy dowiemy się wtedy, kiedy uczniowie klas 4-8 wrócą do szkół? Czy premier powie coś o otwarciu restauracji, siłowni i klubów fitness?

Kiedy konferencja premiera? 'Ta decyzja związana jest z ryzykiem'Kiedy konferencja premiera? Czy rząd ogłosi kolejne luzowanie obostrzeń? "Musimy postępować bardzo ostrożnie"

Konferencja premiera - zmiana obostrzeń 12 lutego

Konferencja premiera, która odbyła się 5 lutego, była wydarzeniem, w którego czasie szef rządu ogłosił decyzję w sprawie luzowania obostrzeń, które mają wejść w życie 12 lutego. Należą do nich: 

  • otwarcie hoteli (możliwe obłożenie max. 50 proc. miejsc noclegowych);
  • otwarcie kin, teatrów, filharmonii (do 50 proc. dostępnych miejsc);
  • dozwolona aktywność sportowa na terenach otwartych, jak boiska, korty tenisowe;
  • otwarte zostaną baseny (siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte);
  • stoki narciarskie otwarte warunkowo w reżimie sanitarnym na dwa tygodnie.
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: