Przemysław Czarnek tłumaczy swoją wypowiedź na temat otyłości. "Chcemy, żeby zajęcia kierowane były również do dziewcząt"

Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej wyjaśniał, co miał na myśli mówiąc poprzedniego dnia o problemie otyłości u dzieci, a zwłaszcza wśród dziewczynek. Minister edukacji i nauki stwierdził: "Nie wiem, skąd państwo bierzecie to zamieszanie informacyjne".

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki na antenie TVP Info zdradził ostatnio, jakie plany ma jego resort względem dzieci, które powracają do nauki stacjonarnej po nauczaniu zdalnym

Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością. Chcemy przeszkolić nauczycieli WF-u, by specjaliści podali sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie tych czterech godzin zajęć tygodniowo, aby były takie zajęcia, które będą najbardziej efektywnie walczyć z otyłością i wadami postawy

- powiedział Przemysław Czarnek. Zapewne jego wypowiedź nie wywołałaby aż takiego oburzenia, gdyby nie jej dalsza część. Minister edukacji i nauki dodał bowiem, że resort planuje wprowadzenie dodatkowych zajęcia SKS, które będą skierowane przede wszystkim do dziewcząt, bo - jak stwierdził  "tu jest większy problem".

Powrót do szkół 2021 liceumKlasy maturalne wracają do szkół? Minister Czarnek zdradza plany resortu. "Nauka stacjonarna będzie dla połowy uczniów"

Co powiedział Czarnek na temat odchudzania dzieci?

Kontrowersyjna wypowiedź ministra edukacji i nauki na temat problemu otyłości wśród dziewcząt oczywiście szybko spotkała się z krytyką. Jego słowa komentowali politycy i eksperci ds. żywienia. Głos zabrali także ludzie kultury m.in. pisarka Sylwia Chutnik, czy dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która na Instagramie opublikowała wymowny mem.  

Przemysław Czarnek tłumaczy swoje słowa na temat odchudzania dziewczynek

W czwartek na konferencji prasowej Przemysław Czarnek tłumaczył swoją wypowiedź z dnia poprzedniego, dotyczącą otyłości u dzieci, zwłaszcza u dziewczynek. 

Nie wiem, skąd państwo bierzecie to zamieszanie informacyjne, radzę się wsłuchiwać w język polski, którym się posługuję, myślę, że dość precyzyjnie

- powiedział minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek wyjaśnił, że zajęcia sportowe dla dzieci są obecnie organizowane głównie z myślą o chłopcach. 

DLOLUPowrót do szkół w lutym? Przemysław Czarnek: Absolutnie zaprzeczam tej informacji

Chcemy w tym nowym programie, żeby zajęcia kierowane były również do dziewcząt, w tych miejscach, gdzie dziewczęta rzadziej korzystają z pozalekcyjnych zajęć sportowych. Nie wiem, czy jest coś w tym złego? Chcemy, aby pozaszkolne zajęcia z kultury fizycznej trafiały do wszystkich bez względu na płeć

- tłumaczył swoje słowa minister.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: