Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Adam Niedzielski podał odległą datę

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Na to pytanie nikt nie zna jeszcze konkretnej odpowiedzi. Na razie do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas 1-3, reszta wciąż uczy się w domu i czekan na decyzje ministra zdrowia i ministra edukacji.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Na to muszą jeszcze trochę poczekać. Do szkół wrócili już najmłodsi uczniowie klas podstawowych, reszta dzieci i młodzieży wciąż uczy się w domu. W najgorszej sytuacji są uczniowie klas ósmych, bo ich czeka w tym roku egzamin ósmoklasisty, z kolei uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą podchodzić do egzaminu dojrzałości. W tym roku na szczęście matura i egzamin ósmoklasisty mają być nieco łatwiejsze mają być łatwiejsze z powodu panującej epidemii koronawirusa

DLOLUPowrót do szkół. Przemysław Czarnek: Dyrektor szkoły w każdej chwili może przejść na tryb zdalny

Powrót do szkół dla klas 1-3

Powrót do szkół po feriach uczniów klas 1-3 nastąpił 18 stycznia, od razu po zakończeniu ferii zimowych, które w tym roku odbyły się jednocześnie dla wszystkich województw. Uczniowie klas 1-3 już trzeci tydzień uczą się stacjonarnie, w szkołach muszą jednak przestrzegać niezbędnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń  m.in. często myć i dezynfekować ręce, nie pożyczać sobie przyborów szkolnych, nie dzielić się jedzeniem, nie kontaktować się z uczniami innych klas.  

/Trzeci dzien 12 . posiedzenie Sejmu IX kadencjiPowrót do szkoły. Minister Czarnek zdradził dalsze plany MEN w sprawie maturzystów i ósmoklasistów

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły?

Kiedy powrót do szkoły? Pytają o to nie tylko uczniowie klas 4-8 zmęczeni nauczaniem zdalnym i znudzeni siedzeniem w domu, ale także ich rodzice i część nauczycieli. Adam Niedzielski, minister zdrowia, nie podał jeszcze konkretnej daty ich powrotu do szkół, w rozmowie w RMF FM zapowiedział jednak, że nastąpi to nie wcześniej niż za miesiąc.

Z mojego punktu widzenia nie wcześniej niż w marcu. [...] Może tydzień wcześniej

- powiedział minister zdrowia. Dla uczniów klas 4-8 oznacza to jeszcze przynajmniej trzy tygodnie nauki zdalnej. Adam Niedzielski powiedział także, że zanim starsze roczniki będą mogły wrócić do nauczania stacjonarnego, chciałby powtórzyć badania przesiewowe nauczycieli.

Zobacz wideo Posłanka Marcelina Zawisza karmiła dziecko w czasie wypowiedzi na sejmowej komisji zdrowia
Więcej o: