Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał nagrody w resorcie. Ich suma zaskakuje

Minister edukacji i nauki przyznał nagrody dla pracowników ministerstwa, których łączna suma wyniosła prawie 700 tys. zł . "Szok i niedowierzanie" - mówi rzeczniczka ZNP.

Przypominamy, że Przemysław Czarnek 19 października 2020 roku został powołany przez prezydenta RP na urząd ministra edukacji i nauki. "Super Experss" wystosował do urzędu pytanie o łączną kwotę nagród przyznanych pracownikom  MEN od tego okresu. Okazało się, że sumy są wysokie.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał nagrody w resorcie

Z informacji, przekazanej od rzecznika ministerstwa wynika, że od 20 października 2020 roku suma nagród przyznanych w resorcie wyniosła 682 749,57 złotych.

Przyznawanie nagród uznaniowych było powiązane z osiągnięciami pracowników i było uzależnione m.in. od zaangażowania, przejawiania inicjatywy w pracy, doskonalenia sposobu jej wykonywania

- wyjaśnił rzecznik.

Należy zaznaczyć, ze większość resortów dostosowała się do apelu premiera dotyczącego szczególnie ostrożnego dysponowania finansami w związku z pandemią. Przykładowo, w Ministerstwie Obrony wypłacono tylko jedną nagrodę wysokości 4 tys. zł brutto. Urzędniczka Centrum Operacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej w rozmowie z "Super Expressem" podkreśliła, że otrzymał ją tylko jeden pracownik służby cywilnej za zdany egzamin językowy. Jeszcze niższą nagrodę, bo 2,5 tys. zł brutto "w związku z COVID-19" wypłacono w podlegającym Mariuszowi Kamińskiemu Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sprawę skomentowała rzeczniczka prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego Magdalena Kaszulanis, nie ukrywając, że kwota jest naprawdę wysoka.

Po prostu szok i niedowierzanie. Za te pieniądze można by w końcu stworzyć platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. W końcu moglibyśmy uniezależnić się od komercyjnych serwisów 

- stwierdziła.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.