Czy wrócimy do szkoły? Zastanawiają się starsi uczniowie. "W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów"

Czy wrócimy do szkoły? Pytają uczniowie klas 4-8 oraz maturzyści. Powrót dzieci do szkół 2021 nadal jest niewiadomą. Wiceminister edukacji i nauki powiedział jednak, że są szanse na powrót dzieci do szkół już w lutym.

Powrót dzieci do szkół 2021 dla klas 1-3 rozpoczął się 18 stycznia. Jak twierdzili rodzice i nauczyciele w rozmowie z edziecko.pl, dzieciom ogromną radość sprawiła możliwość nauki stacjonarnej i spotkania z rówieśnikami. "Jak nigdy dziecko bardziej cieszyło się z powrotu do szkoły niż z ferii" - mówiła jedna z mam. Większość osób zdziwiła się jednak, że decyzja dotycząca powrotu do szkół dzieci nie dotyczyła starszych klas. 

1 luty powrót do szkoły? Wiceminister o planach dotyczących powrotu dzieci do szkół

Powrót dzieci do szkół 2021 - co z uczniami z klas 4-8 i maturzystami? Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź:

W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną.

Rzymkowski podkreślił, że pierwsze wnioski z powrotu dzieci z klas I-III do szkół, które rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu, będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie - zdaniem Rzymkowskiego - decyzja o powrocie do szkół była dobra.

Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie

- zaznaczył. "Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy" - mówił. "Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko" - dodał.

Powrót klas 1-3 do szkoły. Nauczyciele zostali przetestowaniPowrót klas 1-3 do szkoły. Czy placówki są na to przygotowane? MEN podało wyniki testów przesiewowych nauczycieli

Powrót dzieci do szkół 2021. "W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów"

Wiceminister Rzymkowski stwierdził, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. Podkreślił jednak, że stanie się to, jeśli do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy epidemiczne.

W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego

- powiedział wiceminister Rzymkowski.

Czy wrócimy do szkoły? Uczniowie starszych klas muszą poczekać jeszcze chwilę na decyzję odnośnie zakończenia nauki zdalnej. Ich rodzice podkreślają jednak potrzebę ich pociech stacjonarnej edukacji i kontaktu z rówieśnikami. "Jestem wściekła albo wracają wszyscy, albo nikt, dlaczego nie wróciły klasy 6-8? To one mają najwięcej nauki i są najbardziej stratne" - mówią. 

Zobacz wideo Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Odpowiada minister edukacji
Więcej o: