Dni wolne od szkoły i wakacje 2021. Sprawdź, jak będzie wyglądał kalendarz szkolny

18 stycznia uczniowie wrócili do nauki po feriach zimowych. Zapoznaj się z kalendarzem szkolnym na 2021 rok i sprawdź, kiedy wypadają dni wolne od szkoły, a kiedy rozpoczną się wakacje.

Kalendarz szkolny zazwyczaj jest planowany z dużym wyprzedzeniem, ustalane są w nim terminy ferii zimowych, przerwa świąteczna oraz dni, w których odbędą się egzaminy ósmoklasisty, egzaminy zawodowe oraz maturalne. Niestety, w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa organizacja roku szkolnego przebiegała nietypowo.

Dni wolne od szkoły i wakacje 2021

Z powodu zagrożenia epidemicznego w kraju podjęto decyzję o wprowadzeniu ferii zimowych, które wyjątkowo odbyły się w jednym terminie dla wszystkich województw, trwającym od 4 do 17 stycznia. W poniedziałek 18 stycznia do szkół wrócili jedynie uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Pozostałe dzieci i młodzież nadal obowiązuje zdalne nauczanie.

Zima w Krakowie. Park na osiedlu TysiącleciaDo kiedy przedłużone obostrzenia w Polsce? Nowe obostrzenia od 17 stycznia. Nie wszystkich ucieszy decyzja rządu

Na następne dni wolne po feriach zimowych trzeba poczekać kilka miesięcy, gdyż będzie to dopiero wiosenna przerwa świąteczna, nazywana również przerwą wielkanocną. Rozpocznie się w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku, 6 kwietnia, czyli cały tydzień.

Majówka, jak co roku wypada w dniach od 1 do 3 maja. Niestety, Święto Pracy 1 Maja będzie w sobotę, która również jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Lekcji nie będzie jednak w poniedziałek 3 maja, kiedy obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja.

W 2021 roku w dniach od wtorku 4 maja do czwartku 6 maja najpewniej odbędą się matury z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowych. Jeżeli dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, dni te mogą być wolne od nauki dla młodszych uczniów, którzy nie będą zdawać egzaminów.

Następne wolne dni będą w czerwcu. W czwartek 3 czerwca wypada Boże Ciało, a wielu uczniów z pewnością zostanie zwolniona z zajęć dydaktycznych dzień później, w piątek 4 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca.

Powrót do szkól. Jakie obostrzenia obowiązują po feriach zimowych?Powrót do szkół. Jakie obostrzenia obowiązują po feriach zimowych?

Zobacz wideo Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Odpowiada minister edukacji
Więcej o: