Powrót do szkół po feriach zimowych. Przetestowano nauczycieli, wiadomo ilu jest chorych

Powrót do szkół zbliża się wielkimi krokami. Już w poniedziałek 18 stycznia uczniowie klas 1-3 rozpoczną edukację w trybie stacjonarnym. Przed tym dniem przetestowano nauczycieli, którzy mają prowadzić zajęcia. Liczba chorych zaskakuje.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 11 stycznia minister edukacji i nauki ogłosił, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do edukacji stacjonarnej po feriach zimowych. Decyzja ta wzbudziła duże kontrowersje wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Niektórzy uważali, że do szkoły powinni wrócić także starsi uczniowie, a inni uznali, iż sytuacja epidemiczna w kraju jest zbyt poważna na otwarcie placówek.

Powrót do szkół po feriach zimowych

Uruchomienie nauczania w klasach 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bowiem wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych grupach wiekowych, grupach najmłodszych jest najmniej efektywne. Najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, nauczycieli, ale i rodziców. W związku z tym to nauczanie w klasach 1-3 rzeczywiście może przynieść więcej efektów wówczas, kiedy będzie odbywało się stacjonarnie

- tłumaczył Przemysław Czarnek.

W celach bezpieczeństwa podjęto decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa nauczycielom, którzy wrócą do placówek. Badania trwały od 11 do 15 stycznia 2021 roku. Wyniki testów wykonanych wśród pracowników oświaty zostały omówione na czwartkowej konferencji prasowej przez Przemysława Czarnka. 

Powrót uczniów do szkółPowrót dzieci do szkół po feriach, ale tylko na dwa tygodnie. Nie ma planów kontynuowania nauki stacjonarnej?

Do ostatniej środy przetestowano 80 tys. osób. 60 tys. już poznało wyniki - 1200 osób jest zakażonych, czyli 2 proc.

- ogłosił.

Minister edukacji i nauki zapowiedział, że pedagodzy z pozytywnym wynikiem testu będą musieli pozostać w izolacji, podczas gdy ich obowiązki przejmą inni nauczyciele. Pozostałe 20 tys. osób ma poznać wyniki testów do końca weekendu.

Chociaż starsi uczniowie nie wrócą do edukacji zdalnej, ósmoklasiści i uczniowie klas maturalnych będą mogli wziąć udział w pięcioosobowych konsultacjach, które odbędą się w placówkach, o ile ich dyrektorzy wyrażą na to zgodę.

Możliwa będzie organizacja konkursów, olimpiad, turniejów w szkole, centrum lub placówce. Dajemy też możliwość szkolenia sportowego w szkołach i oddziałach sportowych oraz w szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

- poinformował Przemysław Czarnek.

Nauczycielka napisała odważny list do redakcji. 'Idę do pracy uzbrojona w 2xM - maseczkę i modlitwę'Nauczycielka napisała odważny list do redakcji. "Idę do pracy uzbrojona w 2xM - maseczkę i modlitwę"

Zobacz wideo oCzy wszyscy dorośli Polacy zostaną zaszczepieni w 2021 roku?
Więcej o: