Nauka zdalna do końca roku? Przemysław Czarnek: To nie zależy wyłącznie od progu zakażeń

Nauka zdalna do końca roku? Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło częściowe otwarcie szkół. Do placówek nie wrócą jednak wszyscy. Kiedy powrót do szkół klas 4-8? "Powrót pozostałych uczniów do szkół nie zależy od progu zakażeń" - informuje Czarnek.

Nauka zdalna w najmłodszych grupach jest najmniej efektywna - twierdzi minister Czarnek. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o powrocie dzieci do szkół po feriach. Dotyczy ona jedynie najmłodszych: do podstawówek wrócą uczniowie z klas 1-3. 

Powrót małych uczniów przed tablicę jest konieczny, bo zdalne nauczanie w tej grupie wiekowej jest najmniej efektywne

- mówił na konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.  

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło powrót dzieci do szkół

Przemysław Czarnek 11 stycznia przedstawił stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół.

Uruchomienie nauczania w klasach 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bowiem wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych grupach wiekowych, grupach najmłodszych jest najmniej efektywne. Najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, nauczycieli, ale i rodziców. W związku z tym to nauczanie w klasach 1-3 rzeczywiście może przynieść więcej efektów wówczas, kiedy będzie odbywało się stacjonarnie

- mówił. 

Rzeszów. Szkoła Podstawowa nr 25.Kiedy kończą się ferie? Ważne informacje dla uczniów i rodziców

Nauka zdalna do końca roku dla klas 4-8?

Gazeta Wyborcza opublikowała nagranie, na którym szef MEN odpowiada na pytania zadane przez dziennikarzy. 

Powrót najmłodszych uczniów ma służyć monitorowaniu sytuacji w szkołach

- tłumaczył. Zapytano go również, czy Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, kiedy uczniowie klas 4-8 wrócą do szkół. "Zdalne nauczanie do końca roku?" - padło pytanie. 

Powrót pozostałych uczniów do szkół nie zależy od samego progu zakażeń

- wyznał Przemysław Czarnek. Podkreślił, że Ministerstwo Edukacji Narodowej monitoruje sytuację w kraju, ale wszystko zależy od dynamiki rozwoju pandemii koronawirusa.  Czarnek podkreślił, że powrót starszych roczników nastąpi najszybciej, jak to będzie możliwe.

Powrót do szkoły 2021. 'Cieszę się, że syn wraca do szkoły'Powrót dzieci do szkół 2021. "My dorośli mamy dość. Dzieci też. Nie rozumieją, czemu są dzieleni"

Więcej o: