Powrót do szkoły 18 stycznia. "Szkoły nie są na to gotowe"

Powrót dzieci do szkół 18 stycznia według niektórych ekspertów to przedwczesny pomysł. Chociaż większość uczniów i rodziców cieszy się z zakończenia nauki zdalnej, wiele osób jest zmartwionych. Nauczyciel Przemysław Staroń w programie "Onet Rano" przyznał, że szkoły nie są gotowe na powrót do szkoły.

Powrót do szkoły dla klas 1-3 już 18 stycznia. O zakończeniu nauki zdalnej dla najmłodszych poinformował minister Przemysław Czarnek na konferencji 11 stycznia. "Nauczanie zdalne w tych grupach wiekowych jest najmniej efektywne. Najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, nauczycieli, ale i rodziców" - zapowiedział. 

Powrót do szkoły 2021. Nauczyciel o realiach organizacyjnych: Szkoły nie są gotowe

Przemysław Staroń był gościem Tomasza Sekielskiego w "Onet Rano.". Nauczyciel powiedział, czy według niego szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów klas I-III.

Nie, szkoły nie są gotowe w żadnym wypadku. (…) Dramat polega na tym, że najmłodsze dzieci wybitnie potrzebują edukacji stacjonarnej i już dawno powinny jej zaznawać, ale realia organizacyjne są takie, że szkoły nie są przygotowane na poziomie rządowym. Mamy tutaj do czynienia z pewnym paradoksem. Mamy wrócić, a jednocześnie jest totalny chaos

- powiedział Staroń.

Powrót do szkoły 2021. 'Cieszę się, że syn wraca do szkoły'Powrót dzieci do szkół 2021. "My dorośli mamy dość. Dzieci też. Nie rozumieją, czemu są dzieleni"

Powrót do szkoły. Nauczyciele zmartwieni. "Nie ma szczepień? Nie będzie szkoły"

Nauczyciele w rozmowie z edziecko.pl również wyrazili swoje obawy w związku z powrotem do szkoły. Jeden z nauczycieli, który prosił o anonimowość przyznał, że bez masowych szczepień dla nauczycieli, powrót do szkoły nie ma najmniejszego sensu.

Nie ma szczepień? To nie będzie szkoły. Najwyżej pójdziemy na L-4 albo urlopy dla poratowania zdrowia. Nikt nie będzie tutaj ryzykował utraty życia lub zdrowia

- stwierdził pedagog. " W mojej szkole dwóch młodych kolegów i koleżanka niestety odeszli z tego świata przez koronawirusa. Dlatego jestem za tym, aby najpierw szczepić, a później myśleć o ewentualnym otwarciu szkół. Boimy się i tyle" - dodał. Zobacz cały artykuł: Nauczyciele są oburzeni. "Nie ma szczepień? To nie będzie szkoły. Najwyżej pójdziemy na L-4".

Zobacz wideo Minister zdrowia: Klasy I-III szkół podstawowych wracają do nauczania stacjonarnego
Więcej o: