Nauka zdalna - do kiedy? Sławomir Broniarz: Klasy 4-8 w lutym i marcu będą się uczyć zdalnie

Nauka zdalna - do kiedy? Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego nie ma optymistycznych informacji dla starszych uczniów. Do kiedy potrwa nauka zdalna dla uczniów klas 4-8?

Nauka zdalna - do kiedy? Chcą to wiedzieć nie tylko uczniowie zmęczeni nauką online i znudzeni siedzeniem w domu, nauczyciele, ale i rodzice, którzy od tygodni muszą łączyć konieczność opieki nad swoimi pociechami z pracą. Obecnie trwają ferie zimowe, które w tym roku odbywają się jednocześnie dla wszystkich województw. Nie są to wymarzone zimowe wakacje dla dzieci i młodzieży, bo z powodu panującej pandemii koronawirusa, rząd zdecydował się zamknąć stoki i bazę noclegową. Wszyscy czekają więc na decyzję dotyczącą tego, czy po feriach uczniowie wrócą do szkół.

DLOBIMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosi, kiedy wróci stacjonarne nauczanie? Dziś może zapaść decyzja

Nauka zdalna - do kiedy?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że prawdopodobnie 18 stycznia do szkół wrócą uczniowie klas I-III. Minister zaznaczył jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Jeśli się pogorszy, to ten powrót będzie odroczony. Potwierdził to w TOK FM Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego:

Na razie wiemy, że 18 stycznia do nauczania w szkołach mogą wrócić nauczyciele klas 1-3, pod warunkiem, że dane z piątku (dotyczące liczby zachorowań, hospitalizacji etc.) będą obiecujące. Moim zdaniem klasy 4-8 w lutym i marcu będą się uczyć zdalnie

- powiedział Sławomir Broniarz. Nie jest to więc optymistyczna informacja dla uczniów starszych klas, bo wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez parę miesięcy będą musieli pozostać w domach. 

Przemysław Czarnek Minister Czarnek o zmianach programowych. "Trzeba zapoznać dzieci i młodzież z ich wielkim dziedzictwem"

Nauka zdalna do uczniów klas 4-8. Do kiedy?

Według Sławomira Broniarza wszystko zależy od tempa szczepień nauczycieli. Jego zdaniem, aby mogli bezpiecznie powrócić do szkół, próg ich wyszczepienia powinien wynosić 60-70 procent. 

To byłoby gwarancją spokoju wewnętrznego, że mi nic nie grozi i ja nikomu nie zagrażam. Przy tym tempie szczepień osiągniemy to na przełomie kwietnia i maja 

- stwierdził szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Zobacz wideo
Więcej o: