Minister Czarnek o zmianach programowych. "Trzeba zapoznać dzieci i młodzież z ich wielkim dziedzictwem"

Minister Przemysław Czarnek rozmawiał z Interią m.in. na temat powrotu dzieci do szkół. "Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość" - przyznał. Odniósł się także do zmian w szkolnej podstawie programowej: "Musimy spojrzeć szerzej na naszych wybitnych przodków, a było ich w historii wielu".

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wypowiedzi dla Interii powiedział, że prawdopodobnie 18 stycznia do szkół wrócą uczniowie klas I-III. "Chcę, by ta decyzja została zakomunikowana dyrektorom w najbliższy piątek" - powiedział. Minister zaznaczył jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.  "Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć" - dodał.

Minister Czarnek o zmianach w podstawie programowej: Musimy spojrzeć szerzej na naszych wybitnych przodków

Minister Czarnek ma przedstawić 19 stycznia informację dotyczącą jakości podręczników. Dziennikarz Interii zapytał, czy raport zmian jest już gotowy. 

Eksperci pracują i będziemy taki raport przedstawiać. Niektóre ich spostrzeżenia wskazują na kwestie wymagające wprowadzenia zmian w podręcznikach. Nie spodziewam się jednak jakiejś sensacji

- przyznał Czarnek. "Jesteśmy na etapie wstępnym. Organizujemy ekspertów, którzy będą pracować nad postulatami, które są do nas zgłaszane i nad zmianą podstawy programowej. Postulaty, dotyczą głównie zmniejszenia treści podstaw programowych" - wyjaśnił. 

 Musimy spojrzeć szerzej na naszych wybitnych przodków, a było ich w historii wielu. Trzeba zapoznać dzieci i młodzież z ich wielkim dziedzictwem. Wydaje mi się, że choćby przy nauczaniu przedsiębiorczości można szerzej spojrzeć na katolicką naukę społeczną, a nauczanie o wolnym rynku, własności prywatnej, pracy, byłoby pożądane

- stwierdził Przemysław Czarnek. 

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Nauczyciele będą testowani przed powrotemCzy dzieci wrócą do szkoły po feriach? Czarnek: Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć

Zmiany w maturze i egzaminie ósmoklasisty. Czy w 2022 będą kolejne? 

Minister Czarnek zapowiedział, czy będą zmiany w egzaminach w 2022 roku. 

Tak i będziemy o tym decydować już w tym roku. Wszystko będzie zależało od tego, jak będziemy wychodzić z epidemii. Jeśli koronawirus nie pozwoli nam na szybki powrót do szkół, to jeszcze w tym roku szkolnym będziemy decydować, jak będzie wyglądał egzamin w 2022 roku

- wyjaśnił. Dodał, że decyzja o zamianach w egzaminach na 2022 rok pojawiłaby się przed końcem tego roku szkolnego, "aby uczniowie, wchodząc w nowy rok szkolny, wiedzieli, z czym mają się zmierzyć. Decyzja zapadnie najpóźniej w czerwcu".

Mężczyzna z długim penisem jest bohaterem bajki dla dzieciMężczyzna z długim penisem bohaterem produkcji dla dzieci. "To perwersyjny i nieodpowiedni serial"

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi
Więcej o: