Powrót do szkół po feriach zimowych. Piontkowski podał wstępny termin

Powrót do szkół po feriach zimowych był tematem wideokonferencji wiceministra edukacji. "Dyrektorzy szkół postulują, by w pierwszej kolejności do szkół mogli wrócić uczniowie klas I-III " - zapowiedział Dariusz Piontkowski i ogłosił wstępny termin powrotu uczniów do placówek.

Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ferie zimowe 2021 odbędą się w jednym terminie dla wszystkich województw i potrwają do 17 stycznia. Do tej pory edukacja przebiegała w trybie zdalnym, a uczniowie, nauczyciele i rodzice zadają sobie pytanie, czy powrót do szkół po feriach będzie już możliwy. Kwestie edukacji stacjonarnej i zmian w regułach dotyczących  funkcjonowała szkół były omawiane w Kuratorium Oświaty w Białymstoku podczas wideokonferencji Dariusz Piontkowskiego.

Powrót do szkół po feriach zimowych

Dyrektorzy szkół postulują, by w pierwszej kolejności do szkół mogli wrócić uczniowie klas I-III

- powiedział Dariusz Piontkowski, podkreślając, że uwagi dyrektorów pokrywają się z tym, jak MEN widzi powrót do nauki stacjonarnej,

Wiceminister zwrócił uwagę na fakt, że to właśnie najmłodsze dzieci mają największy problem z samodzielną obsługą komputera i niezbędnych do komunikacji między nauczycielem a uczniami programów komputerowych. 

Oceny uczniówOceny jawne dla rodziców, usprawiedliwienia nieobecności. "Pełnoletni proszący mamusię o zgodę na wycieczkę to upadek cywilizacji"

Także bierzemy pod uwagę konieczność opieki nad tymi dziećmi przez rodziców

- dodał.

Wiceszef MEN przyznał również, że według dyrektorów szkół bardzo ważne jest, aby w miarę możliwości do placówek wrócili również uczniowie klas ósmych i maturzyści. Natomiast dyrektorzy szkół zawodowych postulują, o przywrócenie zajęć praktycznych. Chociaż Dariusz Piontkowski ma na uwadze ich opinie, zaznaczył, że powrót do szkół będzie uzależniony od zagrożenia epidemiologicznego w kraju, a ministerstwo przygotowało już różne warianty zależne od tego, jak duży będzie przyrost zachorowań na koronawirusa.

Na pytanie, kiedy będzie zanana data powrotu uczniów klas I-III do placówek, Piontowski zapowiedział, że najwcześniej na początku przyszłego roku, gdy będzie wiadomo, jak działa narodowa kwarantanna i czy święta oraz nowy rok nie przyczyniły się do wzrostu fali zachorowań.

Jeśli okaże się, że te obostrzenia przyniosły pewne efekty i zacznie spadać liczba zachorowań, wydaje mi się, że wtedy uczniowie klas I-III, co najmniej, będą mogli wrócić do zajęć

- stwierdził.

Dariusz Piontkowski przyznał, że według nauczycieli szeroki powrót do szkół będzie możliwy, gdy możliwe będą szczepienia, a  MEN się z tym zgadza. Jeżeli szczepienia odbędą się w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy, wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do szkół już wiosną.

DLOLUAmnestia maturalna Czarnka. Ci, którzy nie zdali matury ustnej w poprzednich latach i tak dostaną świadectwo dojrzałości

Zobacz wideo Kreatywna zabawa z LEGO
Więcej o: