Tradycyjne bożonarodzeniowe filmy dla dzieci. Co oglądać z całą rodziną na Gwiazdkę?

Tradycyjne bożonarodzeniowe filmy dla dzieci? Jest ich cała masa, w święta nie będziemy się nudzić. Przed seansem warto ustalić z rodziną, czy do stałego repertuaru, m.in. obok "Kevina samego w domu", włączamy nowe tytuły.

Tradycyjne bożonarodzeniowe filmy dla dzieci. To jeden ze stałych elementów rodzinnego świętowania. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, żeby spędzić z rodziną więcej czasu. To moment, gdy praca i nauka schodzą na dalszy plan, na pierwszym pojawiają się nasi najbliżsi. W tym roku, z powodu panującej epidemii koronawirusa święta Bożego Narodzenia w wielu domach będą wyglądać inaczej, niż dotychczas. Wiele osób spędzi ten czas jedynie w gronie domowników, z dalszą rodziną spotkają się w ramach wigilii online lub życzenia złożą sobie telefonicznie. Warto zadbać o to, żeby mimo panujących ograniczeń i obostrzeń, święta Bożego Narodzenia upłynęły nam w miłej, rodzinnej i spokojnej atmosferze.

Boże Narodzenie. Piosenki świąteczne dla dzieciPiosenki świąteczne i kolędy dla dzieci [Lista]

Tradycyjne bożonarodzeniowe filmy dla dzieci. Co obejrzeć całą rodziną?

Kiedy ze stołów znikną już tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy, wszystkie prezenty zostaną rozpakowane, przychodzi czas na wspólny seans świątecznego filmu. Każdy z nas ma swój ulubiony. Niektórzy nie wyobrażają sobie Gwiazdki bez filmów "To właśnie miłość" lub "Holiday", inni uwielbiają sprawdzone świąteczne komedie w stylu "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju". Wybierając jednak film na wspólny rodzinny seans, warto zadbać o to, żeby przypadł do gustu także najmłodszym widzom.

Lektury na maturę 2021 z języka polskiego.Lektury obowiązkowe. Matura 2021 - sprawdź, które tytuły musisz znać [Lista]

Najpopularniejszym bożonarodzeniowym filmem oglądanym w domach na całym świecie jest oczywiście "Kevin sam w domu". Film powstał w 1990 roku, ale śmiało można go już nazwać tradycyjną pozycją świąteczną. Podobnie, jak jego drugą część: "Kevin sam w Nowym Jorku". Dla widzów, którzy lubią filmy stworzone na podstawie książek, świąteczną pozycją obowiązkową jest oczywiście "Opowieść wigilijna" na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Opowiadanie doczekało się wielu ekranizacji, od animowanych wersji dla małych dzieci, po wersje dla zdecydowanie starszych widzów. "Grinch. Świąt nie będzie" w reżyserii Rona Howarda z 2000 roku to propozycja, która zapewne przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Warto także znaleźć czas na seans "Ekspresu polarnego", niezwykle realistycznej i efektownej animacji z 2004 roku. Dla wymagających najmłodszych widzów doskonałą propozycją jest film animowany "Artur Ratuje Gwiazdkę" w reżyserii Sarah Smith, z 2011 roku, a także: "Renifer Niko ratuje Gwiazdkę" (reż. M. Hegner i K. Juusonen, 2008 rok). Na liście popularnych filmów świątecznych znajduje się także m.in.:  "Kronika świąteczna" z Kurtem Russelem wcielającym się w rolę świętego Mikołaja i "Przyjaciel świętego Mikołaja" Disneya. 

Warto pamiętać, ze nie samymi filmami człowiek żyje. Święta to także doskonały czas, żeby nadrobić zaległości książkowe. Jeśli pod choinką znaleźliśmy w tym roku długo wyczekiwany kryminał lub zachwalany przez recenzentów zbiór reportaży, warto znaleźć czas na lekturę. Pamiętajmy o tym, że dzieci biorą z nas przykład. Jeśli więc zobaczą nas z książką w ręku, chętniej sięgną do własnego księgozbioru.

Zobacz wideo
Więcej o: