Ferie zimowe 2021. Rodzice obchodzą przepisy, żeby wysłać dzieci na zimowe wyjazdy. "Może dojść do wielkiej katastrofy"
Ferie zimowe 2021 będą wyglądać inaczej niż dotychczas. Tego należało się spodziewać. Szalejąca epidemia koronawirusa dokucza także dzieciom. Od tygodni siedzą w domach, bo szkoły przeszły na zdalne nauczanie, mają ograniczony kontakt z rówieśnikami. Nauka online sprawia sporo kłopotów, dzieci tęsknią za kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami, nudzą się w domach. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą wyglądać inaczej niż do tej pory. Wielu z nas spędzi je jedynie w gronie domowników, a z dalszą rodziną spotka się w ramach wigilii online. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają oczywiście na celu zapanowanie nad epidemią i zapewnienie nam bezpieczeństwa. A szczególnie zapewnienie bezpieczeństwa najstarszym - seniorom. W tym roku także ferie zimowe przeszły rewolucję.
Ferie zimowe 2021 - jak będą wyglądały?
Ferie zimowe 2021 odbędą się w styczniu. Rząd wyznaczył jeden termin dla wszystkich województw: od 4 do 17 stycznia. Pierwotnie dzieci miały siedzieć w domach, Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło jednak decyzję, która wszystkich zaskoczyła - dopuściło organizację półkolonii. To doskonała wiadomość dla najmłodszych, którzy będą mogli spotkać się z rówieśnikami, wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, w tym sportowych, ruchu zapewne bardzo im teraz brakuje. Dla rodziców jednak okazało się to zbyt mało. Nie chcą rezygnować z zimowych wyjazdów na narty z najmłodszymi i mimo panujących ograniczeń, planują jak obejść przepisy i zorganizować rodzinne wyjazdy.
Ferie zimowe 2021 - jak Polacy obchodzą prawo?
Ferie zimowe 2021 zapowiadają katastrofę dla przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną i górali. Ograniczenie w funkcjonowaniu ich biznesów dla wielu oznacza bankructwo. Starają sobie radzić, jak mogą i obmyślają sposoby na obejście przepisów. Mimo że obecnie nie wolno prowadzić usług hotelarskich (nie dotyczy to wyjazdów służbowych), rozporządzenie Rządu w sprawie ferii zimowych 2021 dopuszcza organizację wyjazdów sportowych związanych z zawodami i zgrupowaniami.
Jak czytamy na łamach Dziennika Gazety Prawnej:
W efekcie bez specjalnych skrupułów na wyjazdy feryjne szykują się kluby i szkółki sportowe, zapowiadając np. lokalne zawody lub treningi przygotowujące do rywalizacji. Rodzice, jeśli chcą zapewnić dzieciom wyjazd, na wszelki wypadek robią z nich sportowców.
Na taki pomysł zareagował dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z epidemią Covid-19.
Jeśli istnieje możliwość organizowania obozów w czasie ferii pod pretekstem przygotowywania się do zawodów sportowych, to mamy gotowy przepis na obejście zakazu. Może dojść do wielkiej katastrofy, bo będziemy mieli do czynienia z kumulacją wielu osób w jednym miejscu
- powiedział Dziennikowi Gazecie Prawnej.
-
Imiona dla dzieci, które kiedyś były zakazane. Dziś można tak już nazwać swoją pociechę
-
Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Adam Niedzielski: To są decyzje, które będziemy podejmowali
-
Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Uczniowie mogą nastawić się na dłuższy odpoczynek
-
Do kiedy są zamknięte szkoły 2021? Powrót już nie "po Wielkanocy"
-
Bezwarunkowy dochód podstawowy. Zastąpi 500 plus? To 1200 zł dla dorosłego i 600 zł na dziecko
- Pizza warta 200 tysięcy złotych? Nie była ze złota, była za bitcoiny
- Konferencja. Nowe obostrzenia w Polsce. Adam Niedzielski: Stały trend dynamicznego wzrostu dziennej liczby zachorowań
- Wiersze na Dzień Kobiet 2021. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki z okazji święta wszystkich pań
- Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Dłuższe wolne spędzimy zamknięci w domach?
- Przemysław Czarnek prezentuje założenia nowego programu MEN. "Chcemy, by wpłynął na kondycję fizyczną wszystkich"