Nauczycielce zaangażowanej w Strajk Kobiet grozi dyscyplinarka. ZNP staje w jej obronie

Polonistce ze Świebodzic Justynie Gąsior grozi dyscyplinarka, której według kuratorium miałoby być "używanie wulgaryzmów w obecności młodzieży". Prezes Oddziału ZNP w Świebodzicach zaproponowała nauczycielce pomoc prawną.

Jak możemy przeczytać w artykule opublikowanym na stronie internetowej "Głosu Nauczycielskiego", zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty ma prowadzić sprawę polonistki zaangażowanej w udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Kurator zawiadomił Justynę Gąsior o wszczęciu wobec niej postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia czynu stanowiącego "uchybienie godności nauczyciela". Pod pojęciem wspomnianego czynu kuratorium rozumie używanie wulgaryzmu w obecności młodzieży.

ZNP oferuje pomoc nauczycielce ze Świebodzic

Wiadomo, że kuratorium wszczęło postępowanie 23 listopada, o czym nauczycielka poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

Nauka zdalna prowadzi do deficytówOceny końcowe 2020. Ferie zostaną jednak przełożone na inny termin?

Przemoc karmi się milczeniem, zatem będę na bieżąco informować o kolejach postępowania komisji dyscyplinarnej wobec mnie. Jestem pozytywnie nastawiona do rozmów z panem rzecznikiem. I bardzo ciekawa, jak to będzie się wszystko odbywać

- napisała Justyna Gąsior.

Pomoc polonistce zaoferowała między innymi prezes Oddziału ZNP w Świebodzicach Urszula Kurek. Przyznała, że uważa Justynę Gąsior, za aktywną i zaangażowaną nauczycielkę, która bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, jak np. świąteczna paczka oraz tych, poświęconych obronie praw człowieka. Wiadomo, że już jako nastolatka Justyna Gąsior brała udział w warsztatach oraz działaniach organizowanych przez SPDC Serce. Urszula Kurek nie jest jednak jedyną osobą, która stanęła murem za nauczycielką. Oprócz ZNP w obronie Justyny Gąsior stanęli samorządowcy, lokalni politycy oraz "Szlachetna Paczka".

Przemysław Czarnek mówi dla jakich nauczycieli nie ma miejscaMinister Czarnek o zwiększeniu kompetencji kuratorów. Mówi, dla jakich nauczycieli "nie ma miejsca"

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?
Więcej o: