300 plus. Ostatnia szansa na pieniądze. Do kiedy można złożyć wniosek?

Program Dobry Start, popularnie nazywany świadczeniem 300 plus, to wsparcie uczniów, którzy rozpoczynają rok szkolny. Pieniądze, o które występują rodzice, mogą zostać wydane na przybory szkolne, książki. 300 plus należy się każdemu uczniowi, dochody rodziców nie mają wpływów. Trzeba się śpieszyć. Mija termin składania wniosków o 300 plus?

300 plus – program wsparcia uczniów

300 plus, czyli program Dobry Start, przysługuje wszystkim uczniom, do 20. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku uczniów niepełnosprawnych. 300 złotych ma pomóc w kompletowaniu wyprawki szkolnej i wyrównać szanse wszystkich dzieci.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 300 plus trafiło już do co trzeciego dziecka. Z wnioskiem o wyprawkę szkolną warto się pośpieszyć

300 plus - wnioski

Wnioski 300 plus można składać przez pięć miesięcy. Dokładniej od 1 lipca każdego roku. Wniosek o 300 plus można złożyć na kilka sposobów:

  • online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • drogą tradycyjną.

Jeśli chcemy złożyć wniosek o 300 plus w wersji papierowej, w urzędzie, jest to możliwe od 1 sierpnia.

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

300 plus – wniosek tylko do końca listopada

Trzeba się śpieszyć! Jeśli jeszcze nie złożyliście wniosku o 300 plus, to koniecznie trzeba to zrobić do 30 listopada włącznie. Właśnie z ostatnim dniem listopada mija termin składania wniosków 300 plus. Co ważne, 300 zł będzie wypłacane w ciągu kilku miesięcy. Wyłącznie wnioski złożone w trakcie wakacji, skutkują wpływem 300 plus na konto rodziców do końca września.

300 plus – komu nie przysługuje świadczenie?

300 plus należy się każdemu uczniowi – tak brzmią zasady 300 plus. Jednak po uważniejszym wczytaniu się w reguły, okazuje się, że 300 plus przysługuje dopiero od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Przedszkolaki oraz dzieci uczęszczające do zerówki w przedszkolu lub szkole nie dostaną wsparcia finansowego. 300 plus nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i dla dorosłych.

Więcej o: