Operon matura próbna 2020. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądała?

Matura próbna 2020 z Operonem miała się odbyć w dniach 24-27 listopada 2020 r. Jednak z powodu epidemii koronawirusa i najnowszych obostrzeń pierwotny termin nie jest już aktualny. Kiedy licealiści napiszą maturę próbną z języka polskiego, matematyki, języka obcego i przedmiotu dodatkowego? Oto najważniejsze informacje o maturze próbnej z Operonem.

Matura próbna z Operonem odbywała się dotychczas we wszystkich szkołach w tym samym terminie. Jej zadaniem było przygotowanie uczniów liceów i techników w całej Polsce do egzaminu dojrzałości. Około 70 proc. uczniów klas maturalnych co roku sprawdzało swoje siły, wypełniają przygotowane przez Operon arkusze. Matura próbna 2020 będzie wyglądała inaczej niż dotychczas organizowane matury z Operonem.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Matura próbna 2020. Kiedy się odbędzie?

W roku szkolnym 2020/2021 matura próbna z Operonem była zaplanowana na 24-27 listopada. Termin ten uległ zmianie z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych w Polsce obostrzeń.

W związku z pandemią COVID-19 szkoły zgłoszone do Próbnej Matury z Operonem napiszą egzaminy w innym możliwym dla szkoły terminie. Decyzję dotyczącą nowej daty egzaminów podejmuje Dyrekcja szkoły zgodnie z wytycznymi MEN

- poinformowało wydawnictwo.

Matura próbna 2020 Operon. Odpowiedzi

W związku z tym, że termin próbnego egzaminu dojrzałości nie jest wspólny dla wszystkich szkół, wydawnictwo musiało wprowadzić dodatkowe zmiany.

Arkusze wraz z odpowiedziami nie zostaną w tym roku opublikowane na stronach internetowych oraz w serwisach Wydawnictwa Operon. Będą przekazane do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do projektu

- dodali w oficjalnym komunikacie. Wyniki otrzymają jedynie dyrektorzy szkół zgłoszonych do projektu.

Matura próbna 2020 Operon. Jakie są warunki przystąpienia do egzaminów?

Bezpośredni dostęp do raportów z wynikami klasy i indywidualnych wyników uczniów z konkretnego przedmiotu będą mieli nauczyciele, którzy wprowadzali wyniki. Do egzaminów może przystąpić uczeń każdej szkoły, która zgłosiła się do akcji. Udział w niej jest dobrowolny, a wszelkie koszty ponosi szkoła.

Więcej o:
Copyright © Agora SA