Studniówka 2021. Czy w tym roku szkolnym bal maturalny się odbędzie?

Liczba zakażeń w Polsce wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Sytuacja jest na tyle poważna, że zagrożone są takie uroczystości jak imprezy sylwestrowe czy bale maturalne. Czy studniówki 2021 odbędą się planowo?

Studniówki 2021. Czy studniówki się odbędą?

Studniówka to tradycyjny bal maturalny. Jak sama nazwa wskazuje odbywa się 100 dni przed egzaminem dojrzałości. Imprezę otwiera polonez – tradycyjny staropolski taniec. Bale maturalne odbywają się zazwyczaj już w połowie stycznia. Ostatnie imprezy organizowane sią na początku lutego. Trudno wyobrazić sobie, że licealna młodzież nie miałaby przyjemności zabawy podczas studniówki 2021.

Studniówki 2021. Stanowisko GiS-u

Studniówki to wprawdzie nie wesela, podczas których wszyscy składają sobie życzenia, całują się i spożywają duże ilości alkoholu, jednak także nie odbędą się, jeśli liczba zakażeń nie spadnie.

Przy obecnym tempie zakażeń co trzy dni będziemy mieli podwojenie ich liczby.

- przekazywał niedawno niepokojące wieści Mateusz Morawiecki.

Niestety nie ma jeszcze zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia odnośnie do organizacji studniówek. Dlaczego? Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny nie zajęły jeszcze stanowiska w sprawie studniówek 2021, ponieważ uważają, że to jeszcze za wcześnie.

Szkoły czekają jednak na decyzję władz. Tylko w tym roku kalendarzowym jest ponad 270 tysięcy maturzystów. Podczas imprez spotyka się jednak więcej osób. Dochodzą nauczyciele, rodzice, osoby towarzyszące uczniów.

Zobacz wideo Szybki sposób na efektowną, ale prostą fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka

Studniówki 2021. Decyzja potrzebna jak najszybciej

Czy w tym roku studniówki się odbędą? To pytania zadają sobie nie tylko maturzyści i władze szkół. Także wszyscy ci, którzy zajmowali się zapleczem organizacyjnym imprez. Sale, które przyjmowały uczniów, firmy cateringowe, zespoły muzyczne, kamerzyści, fryzjerzy, makijażyści i wiele innych grup zawodowych czeka na decyzję, czy w tym roku studniówki się odbędą.  

Więcej o: