Powrót do szkół. Niedzielski: Trzeba być bardzo ostrożnym

Nauczanie zdalne odbywa się na wszystkich poziomach edukacji. Do szkół nie chodzą zarówno studenci, jak i najmłodsi uczniowie. Zgodnie z wytycznymi rządu nauczanie zdalne ma trwać do 29 listopada. Co dalej? Czy w grudniu dzieci mogą liczyć na powrót do szkół?

Lekcja zdalne od 9 listopada

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian

- poinformowało podczas konferencji prasowej na początku listopada Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego  do 29 listopada 2020 roku uczą się więc wyłącznie w trybie zdalnym. Zostało jeszcze niespełna dwa tygodnie nauki zdalnej. Czy w grudniu dzieci wrócą do szkół?

Powrót do szkół. Kiedy?

Czy powrót do szkół zbiegnie się z początkiem grudnia?

Trzeba być bardzo ostrożnym

- mówił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami”

Natomiast minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada, że będzie powrót do szkół możliwy jest już pod koniec listopada.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister Czarnek opisał "pesymistyczny wariant"

Jestem z wykształcenia ekonometrykiem i całe życie siedzę w wykresach. Jednak dzisiejsza rzeczywistość wygląda tak, że żaden model prognostyczny nie okazał się w pełni skuteczny. Realnie nikt dziś odpowiedzialnie nie odpowie na pytanie o rozwój wypadków w perspektywie dłuższej niż dwutygodniowa. Są oczywiście pewne założenia i scenariusze

- zaznaczył minister zdrowia.

Więcej o: