Zdalne nauczanie klasa 1-3. Do kiedy będzie nauka w domach?

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało 4 listopada, że zdalne nauczanie zostanie wprowadzone również w klasach 1-3. Premier ogłosił też przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych. Nauczyciele mają otrzymać od rządu dofinansowanie sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej. Do kiedy uczniowie pozostaną w domach?

4 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 24 692 przypadkach zakażeń koronawirusem. W związku z tym, że druga fala pandemii przybiera na sile, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji 4 listopada przyznał, że "druga fala może być groźniejsza i dłuższa niż spodziewano się wcześniej". 

Zdalne nauczanie klasa 1-3. Nowe obostrzenia

Nauczanie zdalne w klasach 1-3 zacznie obowiązywać w Polsce od 9 listopada. Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały jak dotychczas. Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji w Warszawie poinformował również o przedłużeniu okresu nauki zdalnej dla starszych uczniów. 

Rozszerzamy nauczanie zdalne na klasy 1-3. Przedłużamy okres nauki zdalnej dla uczniów powyżej 4. klasy do końca listopada
Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami”

- ogłosił premier. Według Morawieckiego niezbędne było wprowadzenie kolejnych restrykcji. Ma to pomóc w ochronie służby zdrowia i obywateli przed tragicznymi skutkami pandemii. Rząd wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, ma dofinansować sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć w domu. Wysokość bonu to 500 zł. Premier dopytywany przez dziennikarzy o to, kiedy bon zostanie udostępniony prowadzącym zajęcia, odpowiedział, że błyskawicznie.

Krok za granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, jest całkowita kwarantanna, całkowity lockdown

- dodał Morawiecki i podkreślił, że jeśli epidemia przekroczy punkt krytyczny, rząd będzie musiał wprowadzić rygorystyczne obostrzenia. 

Zdalne nauczanie klasa 1-3. Do kiedy?

Od 24 października cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Od 26 października w klasach 4-8 odbywają się lekcje zdalne. Według najnowszej decyzji rządu nauka zdalna została przedłużona do 29 listopada, a od 9 listopada będzie obowiązywała również w klasach 1-3. 

Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć

- podkreślił Morawiecki. Data powrotu do szkół podstawowych nie jest więc znana. Premier zaapelował do wszystkich Polaków o pozostanie w domach. 

Pandemia nasila się i nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Chronimy ludzi przed tragicznymi konsekwencjami pandemii

- tłumaczył. 

Nauka zdalna w klasach 1-3. Morawiecki o nowych obostrzeniachNauka zdalna w klasach 1-3 od 9 listopada. Premier ogłosił, że nauczyciele otrzymają bon na zakup potrzebnych akcesoriów

Dyrektor odpowiada na groźby kuratoraDyrektor odpowiedział kuratorium na groźby ws. strajku. "Panią z pewnością też rozpiera duma"

Więcej o: