Nauka zdalna w klasach 1-3 od 9 listopada. Premier ogłosił, że nauczyciele otrzymają bon na zakup potrzebnych akcesoriów

- Nauka zdalna będzie obowiązywać w klasach 1-3 od 9 listopada - ogłosił Mateusz Morawiecki podczas konferencji. Premier zapowiedział również, że przedłużono naukę zdalną dla uczniów klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych, a nauczyciele dostaną dofinansowanie sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji 4 listopada przyznał, że "druga fala może być groźniejsza i dłuższa niż spodziewano się wcześniej". Zaapelował, żeby pozostać w domach, ponieważ - jak mówił - według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób.

Po miesiącu możemy mieć ok. 150 tys. osób więcej, niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy

- powiedział premier. Wyjaśnił, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym rząd zdecydował, że wprowadzi kolejne obostrzenia. 

Szkoły zamknięte od 9 listopada. Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia

Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy tym służbę zdrowia i obywateli przed tragicznymi skutkami pandemii

- powiedział Morawiecki i ogłosił też, co dalej ze szkołami. 

Rozszerzamy naukę zdalną na klasy 1-3 szkoły podstawowej. Przedłużamy też do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych

– poinformował podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Katowice, zdalne lekcje w Szkole Podstawowej nr 11Koniec nauki zdalnej 8 listopada 2020. Co dalej z nauczaniem zdalnym?

Nauka zdalna w klasach od kiedy do kiedy będzie obowiązywać?

Od 24 października cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Od 26 października uczniowie klas 4-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mają lekcje online. Rząd postanowił przedłużyć naukę zdalną w klasach 4-8 szkół podstawowych i dla uczniów szkół średnich do 29 listopada. 

Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć 

- wyjaśnił premier. Nauka zdalna do tego dnia będzie także obowiązywać także w klasach 1-3 już od najbliższego poniedziałku, czyli od 9 listopada. Przedszkola i żłobki nadal pracują bez zmian, w systemie stacjonarnym.

Nauka zdalna w klasach 1-3. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

W związku z nauką zdalną w klasach 1-3, rodzice dzieci w wieku do 8 lat będą mogli otrzymać zasiłek opiekuńczy. Ma być przyznawany na takiej samej zasadzie jak podczas zdalnego nauczania wiosną. 

Bony dla nauczycieli. Każdy nauczyciel będzie mógł otrzymać bon o wartości 500 zł na zakup niezbędnych akcesoriów, czy sprzętu do pracy zdalnej, np. kamerek czy mikrofonów.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami”
Więcej o: