Koniec nauki zdalnej 8 listopada 2020. Co dalej z nauczaniem zdalnym?

Nauka zdalna obowiązuje od 26 października w starszych klasach szkół podstawowych oraz szkołach średnich i wyższych. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że obostrzenia dotyczące nauczania zdalnego będą trwały dwa tygodnie. Okres ten upływa 8 listopada. Co dalej z nauką zdalną? Koniec nauczania zdalnego i dzieci wracają do szkół? To mało prawdopodobny scenariusz.

Koniec nauki zdalnej? Scenariusze

Dwutygodniowy okres nauki zdalnej powoli dobiega końca. Od przyszłego tygodnia dzieci powinny wrócić do szkół. Czy 8 listopada 2020 roku uczniowie wrócą do klas? A może nauka zdalna zostanie wydłużona? Pojawiają się głosy, że wręcz przeciwnie. Nauka zdalna zostanie, a dodatkowo nauczaniem zdalnym zostaną objęte też klasy młodsze, czyli uczniowie  klas I-III szkół podstawowych oraz do przedszkoli.

Nauczanie zdalne – co dalej?

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiadał, że do nauki stacjonarnej w pierwszej kolejności wrócą uczniowie, którzy w tym roku muszą zdać egzaminy. Mowa oczywiście o ósmoklasistach i maturzystach.

Tryb zdalny w klasach 4-8 premier uzasadnił podczas konferencji prasowej 23 października.

Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie. Ale poza tym te małe dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub te w przedszkolach, dla nich bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym. Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej

- podkreślił Mateusz Morawiecki. 

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o pracę zdalną. "Musimy zerwać łańcuch zakażeń"

Jednak premier nie wyklucza wprowadzenia lekcji zdalnych także dla najmłodszych dzieci.

Do kiedy nauczanie zdalne w klasach 4-8?

Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? Kiedy nauczanie zdalne w klasach 1-3? Do kiedy nauczanie zdalne w klasach 4-8? To tylko niektóre pytania, które krążą wśród rodziców uczniów w różnym wieku. Sytuacja jest niepewna. Wiele może wyjaśnić się podczas konferencji premiera 4.11.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Obostrzenia w Polsce od 3 listopada. W nowej strategii rządu nie ma słowa o szkołach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.