Zmarły dwie nauczycielki z Katowic w odstępie kilku dni. Były zakażone koronawirusem

Zmarły kolejne nauczycielki z Katowic zakażone koronawirusem. Kobiety zmarły w odstępie zaledwie kilku dni. O ich śmierci poinformował prezydent miasta.

O śmierci pani Katarzyny, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Murckach, prezydent Katowic, Marcin Krupa napisał w mediach społecznościowych w niedzielę (1 listopada). Poinformował także o śmierci pani Elżbiety, która zajmowała się nauczaniem początkowym i logopedią. Zmarła trzy dni wcześniej.

Nie żyją nauczycielki z Katowic zakażone koronawirusem

- Zmarła zakażona koronawirusem, pani Katarzyna - pracownica katowickich szkół. Ceniona nauczycielka z wieloletnim stażem, obdarzona wieloma pasjami, którymi dzieliła się ze swoimi uczniami i kadrą pedagogiczną. Zaangażowana w edukację ekologiczną, miłośniczka przyrody. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał w mediach społecznościowych prezydent Katowic. - Wielki smutek, to Pani z biologii naszego syna. Bardzo nam przykro, dzieci opłakują swoja Panią Kasię. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich - wspominali w komentarzach rodzice uczniów p. Katarzyny. 

- Szanowni Państwo, ponownie, dotarły dziś do nas bardzo smutne wiadomości. Zmarła, zakażona koronawirusem, pracownica jednej z katowickich szkół, pani Elżbieta. Nauczycielka nauczania początkowego, logopeda, prowadziła rewalidację z dziećmi niesłyszącymi i słabo słyszącymi. W ocenie uczniów, absolwentów i współpracowników wspaniały nauczyciel i człowiek. Rodzinie pragnę złożyć wyrazy głębokiego współczucia" - czytamy w kolejnym wpisie prezydenta. 

Wspaniały człowiek, świetna nauczycielka. Jeździłem do Niej na rehabilitacje. Bardzo mi pomagała, cieszyła się z moich sukcesów nawet tych drobnych w rehabilitacji

- czytamy w komentarzach pod postem. 

Nauczyciele z koronawirusem. Ile ofiar?Zmarł kolejny nauczyciel zakażony koronawirusem. Uczył historii w dwóch podstawówkach w Sosnowcu

Zmarli nauczyciele zakażeni koronawirusem 

Niedawno informowaliśmy o śmierci innych nauczycieli zakażonych koronawirusem. 16 października br. zmarła młoda nauczycielka języka angielskiego z krakowskiej szkoły. Kobieta trafiła do szpitala kilkanaście minut przed śmiercią. Lekarze potwierdzili, że była zakażona koronawirusem i nie miała chorób współistniejących. Polsat News informował wcześniej także o śmierci innych nauczycieli zakażonych koronawirusem. W serwisie czytamy, że w Warszawie zmarł 55-letni nauczyciel jednej ze szkół prywatnych; w Strzelinie pod Wrocławiem zmarł nauczyciel z Technikum Samochodowego; w Osieku nad Wisłą zmarł 44-letni pedagog, a w Zawierniu 31-letni nauczyciel szkoły podstawowej. 21 października 54-letni nauczyciel historii z Sosnowca. 

Szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę dla uczniów I-III, których rodzice pracują np. w szpitaluKoronawirus na Słowacji. Bez negatywnego wyniku testu na koronawirusa nie wejdziesz do szkoły

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?